Bitlis’te Kafasına Saplanan Makasla Hastaneye Getirildi
Reklam

Bitlis'te Kafasına Saplanan Makasla Hastaneye Getirildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kardeşiyle oyun oynayan 6 yaşındaki çocuğun başına makas saplandı. Küçük Taner, başına saplı makasla hastaneye kaldırıldı.

21 Haziran 2016 - 10:14

Bitlis’in Tatvan ilçesinde kardeşiyle oyun oynayan 6 yaşındaki çocuğun başına makas saplandı. Küçük Taner, başına saplı makasla hastaneye kaldırıldı.

Ailesi tarafından kafasına makas saplanmış halde Tatvan Devlet Hastanesi’ne getirilen 6 yaşındaki Taner Manay isimli çocuk, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cengiz Atış tarafından ameliyata alındı. Yapılan başarılı ameliyatla makas çocuğun başından çıkarıldı.

Kemik yapıyı tam kat olarak delip kafatasına saplanan makası çıkartma ameliyatının 1,5 saat sürdüğünü kaydeden Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cengiz Atış, ameliyat sonrası hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Hasta takibinin bir hafta süreceğini belirten Atış, şöyle konuştu: “Taner Manay isimli 6 yaşındaki çocuk, başının sağ kısmında bir makasın dik bir şekilde kafasına saplanmış olarak bize getirildi. Muayenesi yapıldı. Yapılan tomografi ve direk grafiklerde makasın kemik tabakayı tam kat olarak geçtiğini tespit ettik ve ameliyata aldık. Beyinde herhangi bir zedelenme yoktu. Sadece kemik yapıda bir delinme vardı. Yaklaşık bir buçuk saat süren ameliyat başarılı geçti. Beyin zarına kadar uzanan yabancı cisimden dolayı oluşabilecek mikrop veya enfeksiyonlara karşı önlem amaçlı olarak hastayı bir hafta süreyle takibe aldık. Genel sağlık durumu şu an iyi, günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve hastanemizde takibi devam ediyor.”            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..