Bolu’da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bolu’da...

Bolu'da Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bolu'da Bayram Namazı Saati

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bolu’da bayram namazı saat kaçta, Bolu’da bayram namazı ne zaman, Bolu’da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Bolu’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bolu’da Kurban Bayramı namaz vakti...

31 Ağustos 2017 - 07:30 - Güncelleme: 05 Eylül 2017 - 12:05

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bolu’da bayram namazı saat kaçta, Bolu’da bayram namazı ne zaman, Bolu’da Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Bolu’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bolu’da Kurban Bayramı namaz vakti...

 

Bolu’da, Kurban Bayramı'nda  bayram namazı, 07:01'da kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Bolu’da 07:01'da camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

KURBAN BAYRAMININ ÖNEMİ

 

Kurban gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan malî bir ibadettir. Kişi kurban kesmekle Allah'ın emrine boyun eğmiş ve kulluk bilincini koruduğunu canlı bir biçimde ortaya koymuş olur. Müminler her kurban kesiminde Hz. İbrâhim ile oğlu İsmâil'in Cenâb-ı Hakk'ın buyruğuna mutlak itaat konusunda verdikleri başarılı sınavın hâtırasını tazelemiş ve kendilerinin de benzeri bir itaate hazır olduğunu simgesel davranışla göstermiş olmaktadır. Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle et satın alma imkânı hiç bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda onun bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını Allah'ın rızâsı, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..