Bolu’da Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bolu’da...

Bolu'da Ramazan Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Bolu'da Bayram Namazı Saati

Türkiye 25 Haziran 2017 Pazar günü Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bolu’da bayram namazı saat kaçta, Bolu’da bayram namazı ne zaman, Bolu’da Ramazan Bayramı için namaz saat kaçta, Bolu’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bolu’da Ramazan Bayramı namaz vakti...

24 Haziran 2017 - 15:22 - Güncelleme: 28 Haziran 2017 - 14:38

Türkiye 25 Haziran 2017 Pazar günü Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Bolu’da bayram namazı saat kaçta, Bolu’da bayram namazı ne zaman, Bolu’da Ramazan Bayramı için namaz saat kaçta, Bolu’da bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Bolu’da Ramazan Bayramı namaz vakti...

 

Bolu’da, Ramazan Bayramı'nda  bayram namazı, 06.09'da kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Bolu’da 06.09'da camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

RAMAZAN BAYRAMI NEDİR?

 

Ramazan ayı, Kur'an-ı Kerim'in indiği aydır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "Kadir Gecesi" yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona "On Bir Ayın Sultanı" denilmiştir.

 

Ramazan Bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder. Ramazan Bayramı'nın ilk günü aynı zamanda Şevval ayının birinci günüdür ve bu günde oruç tutulmaz.

 

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise hutbe okunur. Bayram boyunca müslümanlar eş, dost, akraba ziyaretleriyle birbirlerinin bayramını kutlarlar. Bu ziyaretler esnasında genellikle kolonya, tatlı ve şekerlemeler ikram edilir.

 

Bayramda bakımlı ve temiz olmak adettendir. Herkes en yeni kıyafetlerini giymeye çalışır. Ramazan bayramında çocuklara ailelerin bütçesi elverdiğince yeni kıyafetler alınır. Bazı büyükler ellerini öpen çocuklara hediye veya harçlık verirler. Çocuklar ufak gruplar halinde kapı kapı dolaşarak şekerleme toplarlar. Müslümanlar zekat görevini bu bayramda yerine getirirler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..