Bülent Ecevit Ankara’da Anıldı

Bülent Ecevit Ankara'da Anıldı

Eski Başbakan ve CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit, yaşamını yitirmesinin 12’inci yılında Ankara'da gerçekleştirilen bir dizi etkinlikle anıldı.

06 Kasım 2018 - 11:00

Eski başbakanlardan Türk siyasetinin Karaoğlan'ı Bülent Ecevit, 12’inci vefat yıl dönümünde Ankara'da gerçekleştirilen bir dzi etkinlikle anıldı. 

Devlet Mezarlığı'ndaki anma törenine CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ile yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle Belediye CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir ve çok sayıda partili katıldı.

Ecevit’in kabrine karanfil bırakan Fethi Yaşar ve beraberindeki heyet daha sonra saygı duruşunda bulundu.

Törende konuşma yapan Hamzaçebi, “Dürüst ilkeli ve halktan yana siyaset anlayışıyla Türkiye siyasi tarihine damga vuran, halkın Karaoğlan’ı 3’üncü Genel Başkanımız Bülent Ecevit’i saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

 

“HALK ADAMIYDI”

Fethi Yaşar da, “Merhum Başbakanımız, büyük Devlet Adamı Bülent Ecevit’i ölüm yıldönümünde kabri başında andık. Bülent Ecevit siyasi nezaketin simgesi haline gelmiş, halkla unutulmaz ve yıkılamaz bir yakınlık kurmuş nadir siyasetçilerdendi. Türk siyasi tarihine ismini altın harflerle yazdırmış her kesimin hayranlığını ve takdirini kazanmıştır. Ecevit halk adamıydı, içimizden biriydi. Kendisini saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

 

"BÜLENT ECEVİT VE SİYASET"

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen “Bülent Ecevit ve Siyaset” başlıklı programa Rahşan Ecevit’in yanı sıra CHP eski milletvekili Emrehan Halıcı, dünyaca ünlü keman sanatçısı Suna Kan da katıldı.

Türk Siyasetinde yıllarca Ecevit’i yakından takip eden gazetecilerin, birlikte siyaset yaptığı dostlarının konuşmacı olarak bulunduğu anmada çok sayıda katılımcı da yer aldı. Hoşgörüsü, sevgisi, alçakgönüllülüğü ve başarısı ile Türk Siyasetine adını Karaoğlan diye yazdıran Bülent Ecevit için düzenlenen programda Emrehan Halıcı açılış konuşmasını yaptı. Gazeteci Enver Aysever’in moderatörlüğünü üstlendiği programda konuşmacılardan 26. Dönem CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan, Ecevit’i 1965’lerde tanıdığını belirterek, “Bülent Ecevit, bizim dünyamıza kibarlığı ile girdi” dedi.

Ecevit’i ideolojik yönü ile anlatan yılların deneyimli gazetecisi Fikret Bila ise Türk siyasetinde Bülent Ecevit’in devlet adamlığına ihtiyaç olduğunu belirtti. Ahmet Tan, siyasetçi ve gazeteci kimliği ile Ecevit’i anlatırken Murat Yetkin ise Bülent Ecevit’in yanı sıra Rahşan Ecevit’in Türk siyasetine katkılarını dinleyenlerle paylaştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi