Büyük Ankara Festivali’nde Ankara İtfaiyesi’ne Büyük İlgi

Büyük Ankara Festivali'nde Ankara İtfaiyesi'ne Büyük İlgi

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 7. Uluslararası Ankara Festivali'nde kurulan İtfaiye Daire Başkanlığı’nın standında, Ankara İtfaiyesi'nin sınır tanımayan hizmetleri; küçük tatbikatlar, eğlenceli uygulamalar ve görsel malzemelerle ziyaretçilere tanıtılıyor.

02 Ağustos 2017 - 13:31 - Güncelleme: 02 Ağustos 2017 - 13:31

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 7. Uluslararası Ankara Festivali'nde kurulan İtfaiye Daire Başkanlığı’nın standında, Ankara İtfaiyesi'nin sınır tanımayan hizmetleri; küçük tatbikatlar,  eğlenceli uygulamalar ve görsel malzemelerle ziyaretçilere tanıtılıyor.

Festival alanında ilgi gören mekanlarından biri olan İtfaiye'ye ayrılan bölümün girişinde, yüksek binalarda çıkan yangınlara müdahale için kullanılan, 90 metrelik merdiven aracı yer alıyor, Ziyaretçiler, özgün kıyafetleriyle, Ankara’nın ilk itfaiye teşkilatını temsil eden tulumbacıları, itfaiyenin tarihini anlatan fotoğrafları, araç ve ekipmanları da nostalji köşesinde inceleme fırsatı buluyor.

Stantta kurulan tırmanma duvarı ise çocukların en gözde noktalarından biri... İtfaiye personeli de çocuklara, tırmanmalarında yardımcı olarak, mesleğe sempati duymalarını sağlıyor.

 

 -K- 9 ARAMA KURTARMA KÖPEKLERİ

Deprem, göçük gibi olaylarda enkaz altında kalan canlıların yerini tespit ederek kurtarma çalışmalarında en önemli görevi yerine getiren Ankara İtfaiyesi’nin eğitimli K- 9 arama ve kurtarma köpeklerinin denge tahtaları üzerindeki gösterileri ve bakıcısının verdiği komutları yerine getirmedeki yeteneği de izleyicileri şaşırtıyor. 

İtfaiye'nin çadırında, farklı aktivitelerle trafik kazasına maruz kalan bir araç enkazı ile içinde sıkışan insanların acil kurtarma operasyonlarında kullanılan kesici, ayırıcı ve kurtarma ekipmanları da sergileniyor.

 

-SU ALTI ARAMA KURTARMA EKİBİ

Ankara İtfaiyesi bünyesinde bulunan ve 1997 yılında oluşturulan Su Altı Arama Kurtarma Ekibi’nin çalışmalarını yansıtan bir şişme bot ve kullandıkları  ekipmanlar da ziyaretçilere tanıtılıyor.

Trafik kazalarına da müdahale ederek, yaralıları sıkıştıkları araçlardan çıkartan itfaiyecilerin bu çalışmalarında kullandıkları ekipmanlar da sergileniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanye West, ABD başkan adayı oldu
Kanye West, ABD başkan adayı oldu
Pandemi ruhsat talebini de azalttı
Pandemi ruhsat talebini de azalttı