Büyükelçi Eşleri Altınköy’de
Reklam

Büyükelçi Eşleri Altınköy'de

Altınköy Açık Hava Müzesi, kapılarını büyükelçi eşlerine açtı. Ankara’ya gelen yabancı heyetlerin gözdesi olan Altınköy’ü ziyaret edenler arasına 12 ülkenin büyükelçilerinin eşleri de katıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin eşi Saadet Tiryaki de, misafir firstladylere eşlik etti.

11 Ekim 2018 - 10:00

Altınköy Açık Hava Müzesi, kapılarını büyükelçi eşlerine açtı. Ankara’ya gelen yabancı heyetlerin gözdesi olan Altınköy’ü ziyaret edenler arasına 12 ülkenin büyükelçilerinin eşleri de katıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin eşi Saadet Tiryaki de, misafir first ladylere eşlik etti. Gruba gezinin sonuna doğru katılan Veysel Tiryaki de eşlik ederek, misafirlerle bir süre sohbet etti. Tiryaki, hanımların ricasını kırmayarak, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

FİRST LADYLER ALTINKÖY'E HAYRAN KALDI

Azerbaycan, Afganistan, Irak, Pakistan, Kuveyt, Kazakistan, Özbekistan, Singapur, Malezya, Filistin, Brunei ve Avustralya Büyükelçilerinin eşleri önce Altınköy’de kahvaltı yaptı. Saadet Tiryaki, köy kahvaltısı sırasında misafirlerine Altınköy’ü anlattı ve yapılış süreci hakkında bilgi verdi.

Saadet Tiryaki ve büyükelçi eşleri, daha sonra eşsiz Altınköy manzarasına karşı Türk kahvesi içti. Altınköy’ü gezmek için Döngeller Konağı’ndan ayrılan heyet, soluğu köy meydanında aldı. Heyet üyeleri, dumanı üstünde tüten köy ekmeğinin yapıldığı taş fırını da görme fırsatı buldu. Burada ağızları sulandıran köy ekmeğinden alan büyükelçi eşleri, bölgedeki yel değirmenine adeta hayran kaldı. First ladyler, son olarak Altınköy’de unutulmaya yüz tutan sanatların yaşatıldığı atölyeleri gezdi ve burada yapılan el emeği göz nuru ürünlerden satın aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..