Büyükşehir Ankaragücü’ne 2 Milyon TL’yi Ödedi

Büyükşehir Ankaragücü'ne 2 Milyon TL'yi Ödedi

Ankara Büyükşehir Belediye meclisinde, 30 Mart seçimlerinden önce alınan karar gereği Ankaragücü'ne ödenmesi kararlaştırılan 2 Milyon TL, kulübe iletildi.

01 Şubat 2015 - 09:57

Ankara Büyükşehir Belediye meclisinde, 30 Mart seçimlerinden önce alınan karar gereği Ankaragücü'ne ödenmesi kararlaştırılan 2 Milyon TL, kulübe iletildi.   Ankaragücü resmi sitesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Kulübümüze söz verilen 2.000.000 TL maddi desteğin, ödemesi bugün gerçekleştirilmiştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih GÖKÇEK’e teşekkür eder, desteklerinin artarak devam etmesini temenni ederiz." ifadeleri kullanıldı.     GOLCÜ FUTBOLCU OSMANLISPOR'DA   Attığı gollerle birçok kulübün transfer etmek için harekete geçmesini sağlayan Mehmet Umut Nayir, Osmanlıspor'a satıldı. Kulüpten yapılan açıklamada transferle ilgili şu ifadeler kullanıldı:   "Yaklaşık 2,5 yıldır formamızı terleten profesyonel futbolcumuz Mehmet Umut Nayir, yapılan karşılıklı görüşmeler neticesinde Osmanlıspor’a 750 bin TL karşılığında transfer olmuş, ayrıca birikmiş alacaklarından da feragat etmiştir.

Kamu oyununda yakından takip ettiği üzere oyuncumuz Mehmet Umut Nayir’e birçok Süper Lig ve PTT 1. Lig takımlarından transfer teklifi gelmesine rağmen oyuncumuzu kadroda tutmak için yönetim kurulu olarak büyük özveriler de bulunduk.

FİFA’da biriken sorunlu dosyaların yapılandırılması, eksi puan ve küme düşmenin engellenmesi adına yaptığımız çalışmalar neticesinde gereken kaynağın sağlanması ve ayrıca kulübümüzün yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi adına yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün ve oyuncumuzun menfaatleri doğrultusunda bu transferin gerçekleşmesine karar verilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Kulübümüze söz verilen 2.000.000 TL maddi desteğin ödemesi ve Mehmet Umut Nayir transferinden gelen 750 bin TL ile mevcut kadromuzun alacaklarının ödenmesi, sözleşmesi biten oyuncularımızın sözleşmelerinin yenilenmesi, personelimizin birikmiş alacaklarının ödenmesi sağlanacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yardım ve Mehmet Umut Nayir transferinden gelen paralarla mevcut kadromuzu tamamıyla koruyup, yolumuza sorunsuz bir şekilde devam etmeyi hedefliyoruz."      

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu