Büyükşehir’den Öğrencilere Ücretsiz Tatil Hediyesi. Başvuru...

Büyükşehir'den Öğrencilere Ücretsiz Tatil Hediyesi. Başvuru Koşulları...

Yıl boyu ders çalışan, sınavdan sınava koşan öğrenciler için ara verme zamanı. Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi de başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak yaz kamplarının kapılarını açmaya hazırlanıyor.

20 Haziran 2018 - 09:37 - Güncelleme: 20 Haziran 2018 - 09:37

Yıl boyu ders çalışan, sınavdan sınava koşan öğrenciler için ara verme zamanı. Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi de başarılı öğrencilere karne hediyesi olarak yaz kamplarının kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı öncesi öğrencileri motive etmek amacıyla 1994 yılından itibaren her yıl açtığı yaz kampı için başvuruları almaya başladı.

 

YAŞLILAR VE ENGELLİLER İÇİN DE YAZ KAMPI BAŞVURULARI BAŞLADI 

Takdir ve Teşekkür Belgesi alan öğrencilere ücretsiz tatil imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yaşlılar ve engelliler için de kamp başvurularını başlattı. Başvurusu kabul edilen öğrenciler, yaşlılar ve engelli vatandaşlar Akçakoca, Altınoluk Akçay ve Kesikköprü’deki kamplarda ücretsiz olarak ağırlanacak.

Bir haftalık kamplar içinde Altınoluk Akçay Kampı 6 dönem, Akçakoca Kampı ise 3 dönem hizmet verecek. Kesikköprü Kampı için bu yıl bireysel başvuru almayacak olan Büyükşehir Belediyesi, bu kampta sadece Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ile grup halinde gelen okulları ağırlayacak.

Bir dönem için Altınoluk Akçay Kampı’nda 200 kişi, Akçakoca Kampı’nda da 90 kişi tatil yapma imkanı bulacak. Büyükşehir Belediyesi, Yaz Kampları için önceliği ilk kez başvuranlara verecek.

 

AİLELERİN İÇİ RAHAT, ÖĞRENCİLER MUTLU

Okullarında başarılı olan, 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıfı bitiren öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü Sosyal Hizmetler Bankosu’ndaki form doldurma heyecanı ise görülmeye değer.

Başvuruların titizlikle incelenmesinin ardından gruplar halinde kampa gönderilecek olan öğrencilerin başvuru için yanlarında getirmesi gereken belgeler ise şöyle;

- Karne veya Başarı Belgesinin Aslı ile Fotokopileri,

- Veli ve Öğrencinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisini (Aslı ile birlikte),

- İkametgâh Belgesi,

- 1 Adet Fotoğraf 

 

BAŞARI ÖĞRENCİLERDEN, TATİL ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN

Ailelerin gönül rahatlığı içinde Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Kamplarına gönderdiği öğrencilerden 6. Sınıf öğrencisi Ziya Karakaya, kampa daha önce de katıldığını ve motivasyonun arttığını şu sözlerle özetledi:

“Balıkesir’deki kampın hem havuzu var hem de deniz kenarında. Can güvenliğimiz emin ellerde. Hocalarımızla birlikte etkinlikler yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi çok güzel bir kamp yapmış. Her gittiğimde sevinçle geri geliyorum. Bu sene derslerime daha çok çalıştım. Bu sene de takdir alıp kampa gitmek için sınav notlarımı yüksek tuttum.”

Kampı arkadaşlarından duyup başvuruya gelenler arasında 5. Sınıf öğrencisi Seçkin Oruç da duygularını şöyle anlattı:

“Ben bu sene ilk kez katılacağım. Bir arkadaşım söyledi bana çok eğlenceli olduğunu. Yüzeceğim, bol bol oyun oynayacağım. Şimdiden heyecanlanıyorum.”

Veliler ise kampın çocuklarının gelişimi ve sosyalleşmesi açısından faydalı olduğu görüşünde:

“Çocuklarımız gerçekten memnun kalıyor ve bir sonraki sene tekrar gitmek için can atıyorlar. Güzel bir yaz etkinliği ile hem eğleniyorlar hem de paylaşmayı öğreniyorlar. Gönül rahatlığıyla gönderiyoruz. Bu durum derslerinde de motive sağlıyor öyle ki tekrar takdir ve teşekkür almak için okula hevesle gidip, derslerine sıkı sıkıya sarılıyorlar.”

        

YAŞLI VE ENGELLİLERİN İLGİSİ YÜKSEK

Öğrencilerin dışında Başkent’te yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlar da, Akçakoca ve Altınoluk kamplarından yararlanacak.

Özel otobüslerle kampa götürülen vatandaşlar, birer haftalık süreler halinde hiçbir ücret ödemeden tatil yapacak. 18 yaş altı engelli vatandaşlar refakatçi eşliğinde kampa katılabilirken, 18 yaş üstü engelli vatandaşların istemeleri halinde refakatçi eşlik edebilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin kamplarından yararlanan Hatem Karataban, “Daha önce bir sefer Akçakoca’ya gitmiştim. Bu kez Akçay için başvuruyorum. Hizmet güzel, yemekler güzel. Tekrar açılınca başvurmak istedim” derken, Fatma Dinç isimli bir başka vatandaş da düşüncelerini, “Bu sene ilk kez denemek için geldim. Daha önce çevremden olumlu tepkiler aldım. Temiz düzgün olduğunu söylediler” sözleriyle ifade etti. Fatma Dinç’in eşi Adıgüzel Dinç de heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Karaciğer hastasıyım, engelli olarak müracaat ediyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir hizmeti olduğunu duyunca eşimle tatil yapalım istedik” dedi.

 

RENKLİ, KEYİFLİ BİR YAZ İÇİN

Kampta dinlenmeyi tercih eden katılımcılara sportif faaliyetlerden çeşitli animasyon gösterilerine kadar renkli bir etkinlik programı sunulacak.

        Akçakoca Tatil Kampında; 1 Tenis Kortu, 1 Voleybol Sahası, 1 Futbol Sahası, 1 Basketbol Sahası, 1 Oyun Parkı ile 460 Metrekarelik Yüzme Havuzu yer alırken, katılımcıların geziden yüzmeye, ateş başında eğlencelerden çeşitli aktivitelere birbirinden farklı seçeneklerle keyifli bir yaz geçirmeleri sağlanacak.

         Dönem kontenjanları dolana kadar başvuruları almayı sürdürecek olan Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Kamplarından bugüne kadar, 38 bin 485 öğrenci, 3 bin 160 Engelli ve 3 bin 224 yaşlı vatandaş yararlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...