Büyükşehir’den ÖTA Şoförlerine Yangın Eğitimi

Büyükşehir'den ÖTA Şoförlerine Yangın Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, özel toplu taşıma araç şoförlerine (ÖTA) yangın eğitimi verdi. Şoförlere sertifikalarını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu sundu.

27 Mart 2017 - 09:54 - Güncelleme: 27 Mart 2017 - 09:54

Ankara Büyükşehir Belediyesi,  özel toplu taşıma araç şoförlerine (ÖTA) yangın eğitimi verdi. Şoförlere sertifikalarını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu sundu.

EGO Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Belediyeler, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen seminerde, İtfaiye Daire Başkanlığı Uzman Eğitmeni Nurettin Ayaz, Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) şoförlerini bilgilendirdi.

Ayaz, şoförlere, “yangınların nedenleri”, “yangınları önleyici tedbirler”, “yangın söndürücülerinin kullanımı”, “yangın anında neler yapılması gerektiği” ve “itfaiyenin görevleri”,  konularında görüntüler eşliğinde aydınlatıcı bilgiler verdi.

Yangın söndürme cihazını ayrıntılı olarak sürücülere anlatan Ayaz, cihazın piminin çekilerek, nasıl kullanıma hazır hale geldiğini uygulamalı olarak gösterdi. Ayaz, yangın söndürme cihazının manometre okunun, yeşil ve yeşilden sonraki bölgeyi göstermesi gerektiğini belirtti. 

 

-SERTİFİKALAR, BALCI VE GÜNDOĞDU’DAN...

ÖTA şoförlerine 3 günlük seminerin ardından sertifikaları da Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu tarafından verildi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da millet tarafından büyük bir destan yazıldığını belirterek, “Sizler, bizler, sokaktaki vatandaşımız, hepimiz gerçekten büyük bir mücadele verdi. Bu mücadele, bundan sonra da inşallah yedi düvele karşı devam ediyor. İnşallah ülkemizi iyi günler bekliyor. Bu vesileyle de bu eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

ÖTA sürücüleri, seminerin ardından İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın sahasında uygulamalı yangın eğitimine katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Sincan Belediyesi vatandaşlara maske dağıtıyor
Motorine zam
Motorine zam