Camiler 29 Mayıs için hazırlanıyor

Camiler 29 Mayıs için hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısının ardından camilerin, 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde kısıtlı olarak açılacağı belli olmuştu.

26 Mayıs 2020 - 13:14 - Güncelleme: 26 Mayıs 2020 - 14:38

Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici olarak faaliyetlerine ara veren camilerin, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısının ardından, 29 Mayıs Cuma günü, belirlenecek kurallar çerçevesinde cemaatle ibadete açılacağı belli olmuştu. Bu tarihten itibaren öğle, ikindi ve Cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararının ardından gerekli adımlar atılırken Mamak Belediyesi de ilçede bulunan camilerde temizlik, dezenfeksiyon, bakım ve onarım işlemleri başlatıldı. Bu kapsamda camilerin içi ve dışı kapsamlı şekilde dezenfekte edilerek 29 Mayıs’ta cemaatle kılınacak Cuma namazı için hazırlandı. Öte yandan tedbirler kapsamında camiye gelen vatandaşlara ateş ölçümü yapılarak tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak. 

Normalleşme adımları kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler veren Mamak Belediye Başkan Yardımcısı  Erhan Sarıgöl, Mamak Belediyesi olarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Cuma günü normalleşme adımları kapsamında  260 camide temizlik çalışmaları yapacağız. 80 tanesi faaliyete geçecek  camiilerimizin. Korona virüs kapsamında  cami temizliği,  halıdan  cami çevresine  kadar yeşil alanların temizliği, dezenfeksiyon çalışmaları bahçe bakımlarını yapıyoruz. Vatandaşlarımıza tek kullanımlık seccade dağıtacağız”dedi.

İhtiyaç durumunda pazarların ibadete açılacağını bildiren Sarıgöl camilerde üst düzey  önlem alındığını kaydetti. 

                             

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor