Çankaya’da 3 Yeni Kreş... Hangi Mahallede, Ne Zaman Açılacak?

Çankaya'da 3 Yeni Kreş... Hangi Mahallede, Ne Zaman Açılacak?

Çankaya Belediyesi yıl sonuna kadar 3 gündüz bakımevini daha hizmete açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan Yıldız’daki Masal Kalesi, Ata Mahallesi’ndeki Ata ve Cebeci’deki Çamlıtepe Atlas Gündüz Bakımevleri de açıldığında, Çankaya Belediyesi 440 çocuğa daha çağdaş okulöncesi eğitim sağlamış olacak.

14 Ağustos 2017 - 11:36 - Güncelleme: 14 Ağustos 2017 - 11:36

Kale şeklindeki mimarisi ve modern yapısıyla dikkat çeken Yıldızevler Mahallesi’ndeki Masal Kalesi Gündüz Bakımevi, yeni dönemde yapımı tamamlanan ilk gündüz bakımevi olacak. 23 Eylül’de açılışı yapılacak  ve Çankaya Belediyesinin en büyük kreşi olacak Masal Kalesi,  200 minik Çankayalı’ya hizmet verecek.

SIRADA ATA VE ATLAS VAR
Masal Kalesi’nin hemen ardından Ekim ayında iki yeni kreşi daha hizmete açmaya hazırlanan Çankaya Belediyesi, Çamlıtepe Mahallesi’ndeki Atlas ile Ata Mahallesi’ndeki Ata Gündüz Bakımevleri’nin inşaat çalışmalarını da hızlandırdı.  Bin 175 metrekare alan üzerine 2 katlı ve 9 sınıflı olarak inşa edilen Çamlıtepe Atlas Gündüz Bakımevi, 14 Ekim’de kapılarını minik öğrencilere açacak. 21 Ekim’de açılması planlanan Ata Gündüz Bakımevi ise; 120 çocuğun çağdaş ve bilimsel müfredatla okul öncesi eğitim alarak yarınlara hazırlanacağı bir yuva olacak.

NOTER UYGULAMASI SÜRECEK
Çankayalıların, Gündüz Bakımevlerine yoğun talep göstermesi nedeniyle geçen sene başlattıkları noter kurası uygulamasını bu yıl da tekrar ettiklerini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, herkes için ulaşılabilir, eşit ve kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. 

Çankaya Belediyesi kreşleri yeni döneme Eylül ayında başlayacak. Bu yıl kayıt yaptıran 2014 doğumlu çocuklar 11 Eylül 2017’de; devam eden ve üst yaş grupları ise 18 Eylül 2017 tarihinde yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım