Çankaya’da Strateji Toplantısı! Ekonomik Tedbirlerle Hedef...

Çankaya'da Strateji Toplantısı! Ekonomik Tedbirlerle Hedef 2024...

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, halk için çalışan başarılı bir belediye olduklarını belirterek, “Halk için çalışanlar başarılı olur, biz de halk için çalışıyoruz, başarılıyız. Çünkü biz idare-i maslahatçı değiliz. Biz devrimciyiz onun için de başarılıyız” dedi.  

10 Haziran 2019 - 11:16 - Güncelleme: 10 Haziran 2019 - 11:16

Taşdelen, yeni dönemde 5 yıl boyunca gerçekleştirecekleri proje yatırımlarının ele alındığı strateji planı toplantısında konuştu.

Çankaya Belediyesinin sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiğini kaydeden Taşdelen,  “Amacımız, sosyal demokrat belediyecilik denildiğinde ilk Çankaya’nın akla gelmesidir” diye konuştu.

Başkan Taşdelen, 2014-2019 döneminde çok başarılı işlere imza attıklarını ve sosyal demokrat belediyeciliğin örneklerini verdiklerini hatırlatarak,  bu dönemde söz verdikleri her şeyi yaptıklarına dikkati çekti.  Başarının, ancak çok çalışarak elde edilebileceğini ifade eden Taşdelen,  çalışarak, daha iyisini yaparak Türkiye’yi aydınlığa çıkarmayı amaçladıklarını anlattı.

Halkla bütünleşerek, birlikte çalışarak önemli işlere imza attıklarını söyleyen Taşdelen, iftar çadırları, yardım kolileri, burslar, Halk Kart ve kültür gezilerini örnek verdi. Zafertepe gibi 40 yıldır çözülememiş imar sorunlarını çözdüklerini  anlatan Taşdelen; “Lafla, sözle, masa başında oturarak değil, çalışarak, üreterek, halkla bütünleşerek yaptık bütün bu hizmetleri ve karşılığında tarihi bir rekorla yüzde 73.5 oy oranı ile yeniden seçildik” dedi.

 

EKONOMİK TEDBİRLER

Taşdelen, Türkiye’nin bir ekonomik krizden geçtiğine dikkati çekerek, hazırladıkları ekonomik tedbirleri de bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Taşdelen, krizin belediye gelirlerinde ciddi oranlarda azalmaya yol açtığını belirtti. Buna karşın başarılı bir belediye olduklarını ifade eden Taşdelen, sözlerini, “Biz halk için çalışan bir belediyeyiz. Halk için çalışanlar başarılı olur. Çünkü biz, idare-i maslahatçı değiliz. Biz devrimciyiz onun içinde başarılıyız” ifadeleriyle sürdürdü.

Alper Taşdelen, gelecek 5 yılda sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye’de ses getirecek yatırımlara imza atacaklarını bildirerek, “31 Mart’tan sonra ilk kez insanların yüzü gülmeye başladı. Bunu sürdürmek bizim elimizde. Onun için de Çankaya’da destan yazmaya devam edeceğiz, daha çok çalışacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ak sevdalı
    1 yıl önce
    Ne ekonomi kirizi miletin aklıyla oynamayın arefe günü her halde yatıyordun gelip bir zahmet alışveriş merkezleri daha nicelerini gürseydin kendim bizat her şeyi tek tek inceledim yok öyle bir şey ama doğrudur size oy veren kesiim kendini halktan değil üstün bir ırk gürüyor ve tabiki kıriz muhabeti yapıyor kıriz sizler ancak aynı zihniyetinze hizmet edrnlere var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çankaya’da pandemi denetimi
Çankaya’da pandemi denetimi