Çankaya’dan Okullara Kapsamlı Yenileme

Çankaya'dan Okullara Kapsamlı Yenileme

Çankaya Belediyesi okulların açılmasına az bir zaman kala eğitim kurumlarındaki yenileme ve iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

14 Eylül 2018 - 14:03 - Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 14:03

Çankaya Belediyesi okulların açılmasına az bir zaman kala eğitim kurumlarındaki yenileme ve iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Çankaya Belediyesinin eğitime verdiği destek artarak sürüyor. Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in göreve geldiği günden bu yana 181 devlet okulunun tadilatını tamamlayan Çankaya Belediyesi, yaz ayında da 37 okulu yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirdi.

 

TUVALETLER BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Okulların iç ve dış cephe boyaması, çevre düzenlemesi, çatı onarımı ile zemin asfaltlama işlemlerini gerçekleştiren Çankaya Belediyesi velilerin hassas olduğu temizlik konusuna da ayrı bir önem verdi. Çocukların daha temiz bir ortamda eğitim almaları için tuvaletlerde kapsamlı bir yenileme çalışması başlatan Çankaya Belediyesi tuvaletleri baştan aşağı yeniledi.

 

OKUL YOLUNA HIZ KESİCİLER

Okulların iç ve dış cephelerini tadilattan geçiren Çankaya Belediyesi öğrencilerin güvenliğini de düşündü. Okul çevrelerindeki yollara hız kesici koyan Çankaya Belediyesi sürücülerin okul yolunda hız yapmalarını engelleyerek çocukların güvenli bir şekilde okullarına gitmelerini sağlıyor.

 

KÖY OKULLARI DA UNUTULMADI

Köy statüsünde olup da mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki okulları da yenileyen Çankaya Belediyesi ayrım gözetmeden köy okullarını da eğitim dönemine hazır hale getiriyor.

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ülkücülerden Güçlü Şenel'e Destek
Ülkücülerden Güçlü Şenel'e Destek
Hakkında Soruşturma Açılan Mansur Yavaş'ın Avukatından İlk Açıklama Geldi
Hakkında Soruşturma Açılan Mansur Yavaş'ın Avukatından İlk...