Çankaya Evleri Yaz Boyunca Açık Kalacak

Çankaya Evleri Yaz Boyunca Açık Kalacak

Çankaya Belediyesinin ilçenin dört bir yanında bulunan ve her yaştan Çankayalıya hizmet verdiği Çankaya Evlerinin kapıları yaz dönemi boyunca da açık olacak. Özellikle çocuklara yönelik kurs programlarının ağırlıklı olacağı yaz döneminde, yetişkinler için de hobi kursları yer alacak.

01 Temmuz 2017 - 11:36

Çankaya Belediyesinin ilçenin dört bir yanında bulunan ve her yaştan Çankayalıya hizmet verdiği Çankaya Evlerinin kapıları yaz dönemi boyunca da açık olacak. Özellikle çocuklara yönelik kurs programlarının ağırlıklı olacağı yaz döneminde, yetişkinler için de hobi kursları yer alacak.

2016-2017 eğitim öğretim yılı boyunca 20 bin 238 kişinin faydalandığı Çankaya Evlerinde yaz dönemi: çocuklar için resim, heykel, seramik, gitar; yetişkinler için on parmak  klavye, gitar, bağlama, ud, ritim, bilgisayar işletmenliği, çini, el sanatları, karakalem, İngilizce ve Rusça dersleri verilecek. Eğitimler Cebeci, Sokullu, Türkkonut, Ümitköy, Çayyolu, Maltepe ve Bayraktar Çankaya Evlerinde gerçekleşecek. 3 Temmuz’da başlayacak kurslar için kayıtlar halen devam ediyor.

Yaz tatilini Ankara’da geçirecek vatandaşların özellikle çocukların kaliteli ve keyifli zaman geçirebilmelerini hedeflediklerini dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Vatandaşlarımızın ikinci adresi olan Çankaya Evlerimizin kapıları yaz kış her zaman açık. Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeleri, keyifli vakit geçirebilmeleri, yoğun geçen eğitim yılının ardından farklı aktiviteler içerisine girebilmeleri için açtığımız yaz dönemi kurslarımızın çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...