ANASAYFA Çankaya Ankara Çankaya Belediyesi Antika Pazarları nerede, hangi günler kuruluyor?

Ankara Çankaya Belediyesi Antika Pazarları nerede, hangi günler kuruluyor?

Antika pazarları pek çok vatandaşın uğrak noktası haline geldi. Geçmişe bir yolculuk yapmak isteyenler antika pazarlarını ziyaret ederken Ankara'nın Çankaya ilçesindeki antika pazarlarına ilişkin Çankaya Belediyesi'nden bir açıklama geldi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Çankaya Belediyesi Antika Pazarları nerede, hangi günler kuruluyor?

Ankara Çankaya Belediyesi Antika Pazarları nerede, hangi günler kuruluyor? - Antika pazarları insanları geçmişte bir yolculuğa çıkarmaya devam ediyor. Geçmişe yolculuk yapmak ve o dönemlere ait eşyaları keşfetmek isteyenlerin uğrak noktası olan antika pazarları hemen her kentte yer alıyor. Ankara'da birbirinden güzel antika pazarları bulunurken bu yazımızda Çankaya'da bulunan antika pazarlarını derledik.

Ankara'da yaşayan geçmiş tutkunları, ''Ankara'da bit pazarları nerede? Bit pazarı hangi günler açık?'' sorusuna yanıt ararken Çankaya Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan bir paylaşım merak edilen soruların yanıt bulmasını sağladı.

ANKARA ÇANKAYA'DA ANTİKA PAZARLARI

Alışveriş tutkunlarının uğrak noktalarından biri haline gelen bit pazarları son dönemlerde de oldukça rağbet görüyor. Kıyafetlerden elektronik aletlere, mücevherlerden dekoratif objelere kadar pek çok çeşitte ürünün satıldığı antika pazarları, uygun fiyatlı olması ile vatandaşların ilgisini çekiyor.

antika-pazari.jpg

Çankaya Belediyesi de ilçede kurulan antika pazarlarının adreslerini derledi. Çankaya Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada ''Her ayın ilk pazar günü Ayrancı Pazar Yerimizde, üçüncü pazar günü ise Ümitköy Pazar Yerimizde antika pazarı kuruluyor. Ziyaret etmenizi tavsiye ederiz...'' ifadelerine yer verildi.

— Çankaya Belediyesi (@cankayabelediye) July 2, 2023


Buna göre her ayın ilk pazar günü Çankaya Ayrancı Pazar Yeri'nde, üçüncü pazar günü ise Ümitköy Pazar Yeri'ni ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da Beypazarı Belediyesinin tohum eleme tesislerinden randevu alınabilecek!

Ankara'da Beypazarı Belediyesinin tohum eleme tesislerinden randevu alınabilecek!