ANASAYFA Çankaya Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı

Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı

Kurban Bayramı nedeniyle ülkemizdeki belediyeler teyakkuza geçerek ilçelerde temizlik çalışması başlattı. Çankaya Belediyesi de Kurban Bayramı öncesi başlattığı temizlik çalışmalarını bayram boyunca sürdürdü.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı

Ankara Çankaya'da ekiplerin hijyen mesaisi tamamlandı - İslam alemi için anlam ve önemi büyük olan Kurban Bayramı 28 Haziran tarihi ile idrak edildi. Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında da belediyeler kentlerdeki temizlik çalışmaları ile alkış topladı. Ankara'nın Çankaya ilçe belediyesi, yaptığı temizlik çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

ÇANKAYA BELEDİYESİ'NDEN BAYRAM ÖNCESİ VE SONRASI TEMİZLİĞİ

Çankaya Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi başlattığı temizlik çalışmalarını bayram boyunca devam ettirdiklerini açıkladı. Şehir dışı seyahatlerin artmasıyla ilçe trafiğinin rahatladığı bayram günlerinde ekipler cadde ve sokaklarda hijyen mesaisi yaptı.

aa-20230702-31572008-31572003-cankaya-belediyesi-ekiplerinden-bayramda-hijyen-mesaisi.jpg

Çankaya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Mühye’de bulunan kurban satış ve kesim alanında bayram boyunca temizlik çalışması yapan ekiplerin, bayramın son günü tüm alanda yıkama çalışması yaparak alanı dezenfekte ettiği bildirildi.

KONTEYNERLERDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Çankaya Belediyesi bayram öncesi ibadethanelerdeki temizliğin artırıldığı, bayram boyunca da cadde ve sokaklarda hem toplu temizlik yapıldığı hem de konteyner kenarlarına bırakılan budama artıkları ve ev eşyalarının toplandığını belirtti.

aa-20230702-31572008-31572004-cankaya-belediyesi-ekiplerinden-bayramda-hijyen-mesaisi.jpg

Semt ve mahallelerdeki büyük alanlar ile bu bölgelerde bulunan çöp konteynerlerinde kapsamlı temizlik çalışması yapıldığı kaydedilen açıklamada, boşaltılan konteynerlerin ilaçlanarak dezenfekte edildiği kaydedildi.

aa-20230702-31572008-31572005-cankaya-belediyesi-ekiplerinden-bayramda-hijyen-mesaisi.jpg

Öte yandan belediye ekiplerinin bozulan konteynerleri de onardığı aktarıldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Hacı Bayram Veli Camii nerede ve nasıl gidilir? Camii hangi ilçede yer alıyor?

Hacı Bayram Veli Camii nerede ve nasıl gidilir? Camii hangi ilçede yer alıyor?