Çankaya’ya Kadın Aday! AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı...

Çankaya'ya Kadın Aday! AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Amber Türkmen Kimdir?

31 Mart yerel seçimleri aday belirleme süreci Ankara'da sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday açıklama toplantısında, Ankara ilçelerinin tüm adayları açıklandı. Çankaya Belediye Başkan Adayı Amber Türkmen oldu.

03 Ocak 2019 - 09:55 - Güncelleme: 03 Ocak 2019 - 09:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor Salonu'ndaki toplantıda Çankaya'da Amber Türkmen'e destek istedi. "CHP'nin Kalesi'' olarak bilinen ilçede son seçimde AK Parti %21.6, MHP ise %9.1 oy almıştı. CHP ise %64.8 ile ilçede birinci parti olmuştu.

 

Türkmen, Ankara Spor salonu'nda düzenlenen toplantıdan Çankaya yazılı pankartların fotoğrafını paylaşarak "Nereden bakarsan bak "Çankaya" manzarası gibi yok" ifadelerini kullandı.

 

AMBER TÜRKMEN KİMDİR?

1973’de Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Koro Ana Sanat Dalı Bölümünden (tam burslu ve her dönem yüksek şeref öğrenci olarak Teori ve Kompozisyon Bölümlerinden) 1995 yılında mezun oldu.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) 1995-1996 yılında açmış olduğu sınavı kazanarak TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürlüğünde Stajyer Ses Sanatçısı olarak göreve başladı. Ses Sanatçılığının yanında “Koro Dünyası” ve “Yerle Gök Arasında” programlarının yapımcılığı da yapan TÜRKMEN, 2009-2011 yıllarında TRT Ankara Radyosu İlk Kadın Müdürü olarak görev yaptı.

2011- 2014 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Bakanlıkta çalıştığı dönemde “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi”, “Türkiye’de Aile Birliğinin Güçlendirilmesi ve Korunması Eylem Planı”, “Trafik Dedektifleri Projesi”, “Aile İçi Şiddet Eğitim Projesi”, “Aile Değerlerinin Korunmasında Medyanın Rolü Eylem Planı” çalışmalarının yanı sıra, kadın, çocuk, engelli, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, gönüllülük vb. alanlarda kamu spot filmlerinin senaryo, çekim, gösterim ve eğitim çalışmalarında bulundu.

2014 yılı itibariyle TRT’ye dönen TÜRKMEN halen TRT Radyo Dairesi ve Müzik Dairesi Başkanlıkları görevini yürütmektedir. Radyo İzleme ve Araştırma Kurulu (RİAK) Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilen TÜRKMEN, evli ve 1 kız çocuk annesidir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Ankara'da suç örgütüne
Ankara'da suç örgütüne "Dam" operasyonu: 11 gözaltı