Çankayalı Kursiyerler Görme Engelliler İçin Kitap Hazırladı

Çankayalı Kursiyerler Görme Engelliler İçin Kitap Hazırladı

Çankaya Belediyesi Bayraktar Çankaya Evinde Braille Alfabesi Eğitim programından mezun olan kursiyerlerden, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine büyük jest. Mezunlar hikaye ve masal kitaplarını Braille Alfabesi ile yeniden yazarak öğrencilere hediye etti.

16 Ocak 2019 - 12:53 - Güncelleme: 16 Ocak 2019 - 12:53

Çankaya Belediyesi Bayraktar Çankaya Evi’nde Braille Alfabesi Eğitim programından mezun olan kursiyerlerden, Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine büyük jest. Mezunlar hikaye ve masal kitaplarını Braille Alfabesi ile yeniden yazarak öğrencilere hediye etti.

Kurs çeşitliliği ile her yaştan insanın kendine uygun hobi, kişisel gelişim, mesleki  eğitim programı bulabileceği Çankaya Evlerinin kurs yelpazesine son dönemde yerleşen Braille Alfabesi Eğitim Kursu Programı, Çankaya Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Hasan Tatar tarafından verildi. 12 kişinin katıldığı eğitimler hafta içi her gün 5 saat sürdü.  

Çankaya Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak adına açılan kursun bitiminde katılımcılara sertifika da verildi.

Aldıkları eğitimi faydalı kılmak adına Keloğlan’dan Karagöz Hacivat’a, La Fontain Masalları'ndan Kanguru Hobidik’e birçok hikaye kitabını Braille Alfabesi ile yazan kursiyerler, Mitat Enç Ortakoulu’nda öğrencilerle buluşarak hediyelerini verdiler. Okul yöneticilerinin ve öğrencilerinin memnuniyeti karşısında eğitmen Hasan Tatar, hem Çankaya Belediyesine hem de kursiyerlere teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı