Çankayalı Muhtarlar Geziye Çıkıyor

Çankayalı Muhtarlar Geziye Çıkıyor

Çankaya Belediyesi, 90 muhtarın katılımıyla Kırşehir ve Nevşehir’e kültür gezileri düzenliyor. Çankayalı muhtarlar, bayramdan sonra yapılacak gezide Kırşehir’deki Japon Bahçesi’ni ve Nevşehir’deki Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret edecek.

29 Haziran 2017 - 11:55 - Güncelleme: 29 Haziran 2017 - 12:06

Çankaya Belediyesi, 90 muhtarın katılımıyla Kırşehir ve Nevşehir’e kültür gezileri düzenliyor.Çankayalı muhtarlar, yapılacak gezide Kırşehir’deki Japon Bahçesi’ni ve Nevşehir’deki Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret edecek.

Çankaya Belediyesinin muhtarlara yönelik çalışmaları kültür gezileriyle devam ediyor. Daha önce Eskişehir ve Antalya’ya düzenlenen kültür ve bilgilendirme gezilerinin ardından Çankayalı muhtarlar bu kez de Kırşehir Kaman’daki Japon Bahçesi ve Nevşehir’deki Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret edecek. Toplam 90 muhtarın katılacağı gezide, Kırşehir ve Nevşehir’deki muhtarlarla da bir araya gelinecek.

Çankayalı muhtarların, belediye hizmetlerinin halka duyurulması ve halkın isteklerinin belediyeye iletilmesi noktasında çok önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Muhtarlar, yerel ve doğrudan demokrasinin ilk basamağı. Bu nedenle, hem verdikleri hizmet hem de belediye ve halk arasında köprü olmaları nedeniyle muhtarlarımız bizim için çok önemli. Bizim Çankayalıyla olan iletişimimizde önemli bir rol oynuyorlar” dedi.

Belediye ile muhtarlar arasındaki ilişkiyi ve koordinasyonu güçlendirmek için Türkiye’nin ilk Muhtarlık Müdürlüklerinden birini kurduklarını hatırlatan Taşdelen, “Muhtarlık Müdürlüğü’nü kurduğumuz 2015’den bu yana ilçemizdeki 124 muhtarlığın daha iyi fiziksel şartlarda hizmet verebilmesi için muhtarlık binalarını ve ekipmanlarını yeniledik. Muhtarlarımızla düzenli olarak bir araya geldik ve görüşlerini, önerilerini dinledik; mahalle sakinlerine aktarmaları için projelerimizi paylaştık. Bu kültür gezilerini de muhtarların birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri ve kendi aralarındaki koordinasyonu güçlendirmeleri için düzenleniyoruz. Çünkü Çankaya çok büyük bir ilçe. Bir muhtarımız Yakup Abdal’da bir diğeri Türkkonut Mahallesi’nde. Her zaman bir araya gelmeleri mümkün olmuyor. Bu gezilerin bir amacı da bu birlikteliği sağlamak” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Sokağa çıkma izninde Başkentli çocuklara sürpriz hediye
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı
Başkent'te polis uygulama noktasına araç daldı