Çankırı’da Denetlenmeyen Bacalar Zehir Saçıyor

Çankırı'da Denetlenmeyen Bacalar Zehir Saçıyor

Çankırı merkezde hemen hemen her ev ve kurum lojmanı bacasından, nefes almayı zorlaştıran kömür dumanı çıkması vatandaşın tepkisine sebep oldu.

04 Nisan 2015 - 11:35

Çankırı merkezde hemen hemen her ev ve kurum lojmanı bacasından, nefes almayı zorlaştıran kömür dumanı çıkması vatandaşın tepkisine sebep oldu. Kaçak kömür kullanılması, kalorifer kazanı yakma kurallarına uyulmaması ve baca filtrelerinin yenilenmemesi gibi sebeplerle artan hava kirliliği, yaşamı olumsuz etkiliyor. Adeta nefes almakta zorlanan Çankırı halkı, doğalgazın daha çok yaygınlaşmasını ve yetkililerden düzenli denetim yapılmasını bekliyor.

Nefes almakta zorluk çektiklerini söyleyen bir vatandaş, "Çankırı’da bacaların çoğunda filtre yok. Bu yüzden korkunç bir duman çıkıyor. Her binanın üstünde kocaman bacalar var ancak bunların dumanlarını azaltacak hiçbir sistem yok. Şehirde o kadar duman var ki nefes almak mümkün değil." dedi. Vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün yeterli kontrol yapmadığını, bu sebeple havanın belirli saatlerde solunnamayacak hale geldiğini belirtiyor.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı