CHP Ankara Milletvekili A. Adayı Özüdoğru’dan Haber Ankara’ya...
Reklam

CHP Ankara Milletvekili A. Adayı Özüdoğru'dan Haber Ankara'ya Ziyaret

CHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Devrim Bora Özüdoğru Haber Ankara'nın ofisine ziyarette bulundu.

02 Mayıs 2018 - 10:12 - Güncelleme: 02 Mayıs 2018 - 10:12

CHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Devrim Bora Özüdoğru Haber Ankara'nın ofisine ziyarette bulundu.

25 Haziran seçimlerine yaklaştığımız bu günlerde CHP Çankaya İlçe Başkanlığı'ndan görevinden istifa ederek, CHP Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Devrim Bora Özüdoğru Haber Ankara ofisine ziyarette bulundu. Adaylık sürecinden, neden aday olduğuna dair açıklamalarda bulunan Özüdoğru ''Çankayamızı Ankaramızı mecliste temsil etmek için aday adaylığımı açıkladım'' ifadelerini kullandı.

 

''BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLACAĞINA İNANIYORUM''

Cumhuriyet Halk Partisi'nde olan geçmişinden adaylığına dair açıklamalarda bulunan Özüdoğru şu ifadeleri kullandı:

''Ben partide gençlik kollarından beri il yöneticiliği, ilçe başkanlığı gibi bir çok kademesinde aktif olarak görev aldım. Şu an inancım; Cumhuriyet Halk Partili bir Cumhurbaşkanı olacağı yönünde. O yüzden de mücadelemi bir üst katmanda sergilemek istiyorum.

İşin özeti ; 2015 seçimlerinde aslında seçmenler AK Parti'ye''Dur, sana bir daha iktidar yok'' dediler ama o dönem MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hasmane tutumunu ve muhalefetin hükümet kuramama durumunu gören seçmenler, 1 Kasım seçimlerinde oylarını tekrar ''Bunlar bu işi yapamadı, sen kendi başına iktidar'' ol diyerek yeniden Ak Parti'ye oy verdiler. Buna rağmen toplumda şu an inanılmaz bir kıpırdanma var. Özellikle geçtiğimiz sene yapılan referandumda ekonomi çok güzel olacak, eğitim sistemi değişecek gibi bir algı operasyonu üzerinden, AKP referanduma gitti. Günümüze geldiğimizde dların 4 lira, euronun 5 lira, benzinin 6 lira olduğu bir ülkeden bahsediyoruz. Dolayısıyla iyiye giden hiç bir şey yok. İnsanlar her türlü sıkıntıyı yaşıyorlar. Değişim isteği toplumun bütün kesimlerinde gözüküyor.

Bu dönem muhalefet açısından da işleyiş çok farklı. Özellikle bizim 15 tane milletvekilimizin görevleri gereği İyi Parti'ye geçmesi,  muhalefetteki bu değişim dalgasını iyice coşturan bir hamle oldu. Toplumun bütün katmanlarında da karşılık bulan bir hareket oldu. Çünkü insanlar, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasında bir araya geleceğini ıspatlayamayan muhalefet bloğunın, şu an topyekün ortak bir mücaadele içerisinde haraket ettiklerini gördü. Dolayısıyla 24 Haziran seçimlerinde ben AKP'nin bir yenilgiye uğrayacağını, artık toplumun bu değişim sürecine katkısının çok büyük olacağını, eğer 8 Temmuz'a kalırsa da bundan sonra ülkede her şeyin daha güzel olacağını, her şeyden önce ülkenin bir normalleşme sürecine gideceğine inanıyorum. Çünkü; Türkiye Cumhuriyet sınırı içerisinde artık inanılmaz bir ötekileştirme ayrıştırma, operasyonu yapıldı.

 

''ÇANKAYAMIZI VE ANKARAMIZI TEMSİL EDECEĞİM''

Cumhuriyet Halk Partisi önerge veriyor ve bu AK Part'nin oylarıyla reddediliyor. O  zaman diyorsunuz ki; Bunlarda mı işin içinde? Neden koruyup kolluyorlar?  Yani sürece inanılmaz şekilde muhalefet eden bir iktidardan bahsediyoruz.

Ben de Cumhuriyet Halk Partisi'ni, Çankayamızı ve Ankaramızı bu anlamda mecliste temsil etmek için aday adaylığımı açıkladım. Geçen hafta istifamı verdim çünkü; toplumda inanılmaz bir değişim olacağına inanıyorum. Bunu görüyorum ve ben de Ankara'nın temsilcisi olarak bütün partilerimizi, bütün toplumumuzu, bütün Ankaralıları mecliste temsil etmek için yola çıktım, ''Ben de adayım'' dedim. Yolumuz, akıbetimiz hayırlı olsun teşekkür ederim.

 

DEVRİM BORA ÖZÜDOĞRU KİMDİR?

1977 İzmir doğumlu. Öğretmen bir baba ve hemşire bir annenin oğlu.Sokullu Lisesi'nden mezun olduktan sonra önce Gazi Üniversitesi'nde sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nde öğrenimime devam etti.

Sanayi ve ticaretle uğraşıyor. OSIAD, ATO Komite üyeliği, SADER 2. Başkanlığı gibi birçok STK'da yönetimlerde ve kurullarda görev aldı. Dalış hocalığı, tekne kaptanlığı sertifikaları var.  Son 3 yıldır yerel derneklerden sorumlu CHP Ankara İl Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. Aynı zamanda partinin yaptığı etkinliklerde organizasyon komitelerinde yer aldı. Ankara'nın 25 ilçesinde alan çalışmalarında görev aldı. Sevda isminde öğretmen bir eşi ve 5 yaşında Deniz adında bir oğlu var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..