CHP’den Mansur Yavaş Açıklaması: "Bizde İsim Belirleme...
Reklam

CHP'den Mansur Yavaş Açıklaması: "Bizde İsim Belirleme Yetkisi Parti Meclisi'nin"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Mansur Yavaş'ın ortak aday gösterilmesi konusunda, "Bizde isim belirleme yetkisi Parti Meclisi'nin. Bu isimler Parti Meclisi'nde değerlendirilecektir ona göre karar verilecektir. Biz mutabakatı sandıkta arayacağız diyoruz" dedi.

14 Kasım 2018 - 11:45 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 - 11:45

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün gerçekleşti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK'nın gündemini düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Öztrak, MYK'da ekonomideki son gelişmeleri, bugün açıklanan ödemeler dengesi rakamlarını, dış politika kapsamında İran ambargosunu, Kandil'de teröristlerin başına ödül konulmasını, Güney Kıbrıs'ta yapılacak olan sondaj çalışmalarını, eğitimin sorunlarını, kadına ve çocuğa karşı şiddetle ilgili düzenlemelerin meclise getirilmesi gibi konuları ele aldıklarını aktardı.
 

MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

CHP'nin Ankara 'da aday göstereceği isimler arasında Mansur Yavaş isminin çok konuşulduğu belirtilerek İyi Parti'nin de Yavaş'la adaylık konusunda görüşme yaptığı, Yavaş'ın ise ortak aday olma konusundaki mesajlarının sorulması üzerine Öztrak, "Bizde isim belirleme yetkisi Parti Meclisi'nin. Dolayısıyla bu süreçte belediye başkanlıklarına aday olabilecek isimlerle ilgili benim değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bu isimler Parti Meclisi'nde değerlendirilecektir ona göre de karar verilecektir" ifadelerini kullandı.

CHP olarak ortak adaylığa nasıl bakacaklarının sorulması üzerine “Biz mutabakatı sandıkta arayacağız diyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..