Çubuk’ta Atık Toplama Kampanyası

Çubuk'ta Atık Toplama Kampanyası

Ankara’nın Çubuk ilçesinde faaliyette bulunan Aile Yaşam Merkezi, "Yeniden Üretiyoruz" sloganıyla atık toplama kampanyası başlattı.

12 Temmuz 2014 - 13:34

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çubuk Aile Yaşam Merkezi üyeleri tarafından başlatılan kampanya ile atık pil, kağıt ve kapaklar toplanılarak geri dönüşüme kazandırılacak.
Merkez eğitmenleri ve üyelerinin ortaklaşa yürüteceği kampanya çerçevesinde toplanılacak kapaklar merkez içi el sanatları etkinliklerinde kullanılırken, atık piller Çubuk Belediyesine, atık kağıtlar ise Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne teslim edilerek değerlendirilecek.
Aile Yaşam Merkezi Müdürü Ayşe Meltem Sandıklı, "Özellikle çocuk kulübü üyelerimize pil, kağıt ve plastik atıkların çöp olmadığını, geri dönüşümle bu atıkların değerlendirilebileceğini benimsetmek için bu kampanyayı başlattık. Bu duyarlılığın merkezimizden başlayarak tüm Çubuk’a yayılmasını istiyoruz. Güzel bir gelecek için hepimiz üstümüze düşen görevi yapmalı, çevre bilincini benimsemeli ve benimsetmeliyiz" diye konuştu.         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı