Çubuk’ta Kurban Kesim Yerleri Denetlendi

Çubuk’ta Kurban Kesim Yerleri Denetlendi

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kurban satışı ve kesimi yapılacak yerler denetlenerek, toplu kesim yapılacak yerlerin uymaları gereken kurallar tebliğ edildi.

29 Eylül 2014 - 13:51

Çubuk Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Kurban Denetim Komisyonu, ilçedeki kurban satış ve kesim noktalarını denetledi.
Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlükleri yetkililerinden oluşan komisyon tarafından kurban kesim ve satış noktaları gözden geçirildi. Kesim yerlerinin hijyen başta olmak üzere genel kurallara uygunlukları denetlendi. Ayrıca kurbanlık için satılan hayvanların sevk ve sağlık kontrolü belgeleri incelendi.
Denetimlerde görülen eksiklerin giderilmesi için ilgililere gerekli uyarılar yapıldı.
Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını bildirdi.
Buna göre ilçedeki canlı hayvan pazarı başta olmak üzere 40 ayrı besi çiftliğinde kurban satışı, 41 ayrı yerde de kurban kesimi yapılmasının kararının alındığını ifade eden Karakuş, "Kurban kesim yerlerinde vatandaşların kurban ibadetini usulüne uygun şekilde yerine getirebilmesi için her türlü tedbirin alınması amacıyla ekiplerimiz denetimlerini sürdürmektedir" diye konuştu.
Kurban Bayramı süresince de belediye ekipleri tarafından alanın ve genel çevresinin temizliğinin sağlanarak günlük temizlik ve dezenfekte işlemlerinin gerçekleştirileceğini aktaran Karakuş, kurban bayramı süresince istek ve şikayet için 838 25 52 numaralı telefondan zabıta ekiplerine ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x