Cumhur İttifakı Mamak Adayı Murat Köse: "Mutlaka Birgün Saz...

Cumhur İttifakı Mamak Adayı Murat Köse: "Mutlaka Birgün Saz Çalmayı Öğreneceğim"

28 Mart 2019 - 13:39

Cumhur İttifakı AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Mamak Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. MKM bünyesinde faaliyet gösteren halk oyunları, tiyatro, saz ve gitar kurslarını gezerek kursiyerlerle sohbet eden Köse, önce MKM Çocuk Tiyatrosu Topluluğu’nun mini gösterisini ardından da Mamak Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin oynadığı  Seymen ve Trabzon yöresi oyunlarını izledi. Daha sonra saz dersine katılarak, öğrencilerle birlikte saz çalan Köse’nin son adresi ise gitar kursu oldu. Çocukluk hayali olan sazı eline alarak tellerine vuran Köse, kursiyerlerle birlikte saz çaldı.

Çocukluk hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Köse, “Çocukluğumda müziğe özellikle de saza karşı çok büyük ilgim vardı ama o dönem ki şartlarda bu tarz kurslar ve ders görme gibi şansımız yoktu. Hep içimde uhde kalmıştı. Ve bu yüzden bir saz satın aldım. Mutlaka bir gün saz çalmayı öğreneceğim” dedi.

 

"YENİ NEŞET ERTAŞ'LAR, FAZIL SAY'LAR ÇIKACAK" 

Özellikle eğitim anlamında gençleri destekleyeceklerini belirten Köse, “Eğitimciliğimizin getirdiği farkı Mamak’a yansıtmak istiyoruz. Özellikle eğitim alanında çocuklarımızı destekleyeceğiz ve çok ileri noktalara da götürmek istiyoruz. İlçemizde Musiki Muallim Mektebi var. 1927’de kurulan bir konservatuvar. O tarihi yeniden canlandıracağız. Orada yetişmiş müzisyenler, sanatçılar var. Çocukların yeteneklerini keşfedeceğiz. Burada yeni Neşet Ertaş’lar, Aşık Veysel’ler, Fazıl Say’lar yetişecek. Altyapı var zaten. Onların yolunu açacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x