Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’’Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bilkent Şehir Hastanesi Aralık Ayı Sonunda Açılacak''

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent'teki şehir hastanesinin aralık ayı sonunda açılacağını söyledi.

08 Kasım 2018 - 12:26 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 12:26

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yıl açılışı gerçekleştirildi. Gülhane Külliyesi Kapalı Spor Salonu'nd gerçekleştirilen törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent'teki şehir hastanesinin aralık ayı sonunda açılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Şehir hastanelerini sağlık hizmetlerindeki reformların zirvesi olarak görüyorum. 6 şehir hastanesini hizmete aldık. Ankara’da Bilkent’teki şehir hastanesini Aralık ayı sonu açacağız. Her alanda yetişmiş sağlık personeline ihtiyacımız had safhada. Sağlık bilimlerini kurma sebebimiz de budur. Sağlık alanında başkalarına özenmiyoruz. Onlar bize gıptayla bakıyor."

 

7. ŞEHİR HASTANESİ OLACAK

Bilkent Şehir Hastanesi; Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ’dan sonra hizmete giren 7. şehir hastanesi olacak. 3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olan hastanede günlük 40 bin hasta tedavi görecek. 6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin çalışanın hizmet vereceği hastanede 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi yer alıyor. Yine Türkiye’nin en büyük laboratuvarını içinde barındıracak olan hastanede tüm hizmetler dijital ortamda yürütülecek. Kampüste ambulans helikopterler için de 2 ayrı heliport yapıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • çiğdem şık
    1 yıl önce
    bilkent şehir hastanesi için tepe prime ve bilkent centera basvuru yaptim ve halenbi haber gelmedi biz sizi arariz dediler ve geri dönüş olmadi lütfen bi cvp verirmisiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi