Cumhurbaşkanı Erdoğan Uyardı, Zabıta Harekete Geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uyardı, Zabıta Harekete Geçti

Kahramankazan Belediyesi zabıtası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın marketlerde ve hallerde meydana gelen usulsüz fiyat artışlarıyla ilgili uyarılarda bulunarak, “Gerçekten alışılmadık görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkı varsa bunu zabıtaya bildirin. Belediyelere de sesleniyorum zabıtalarınızı uyarın” şeklindeki açıklamasının ardından denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri market, pazar yeri ve gıda ve tüketim maddesi satılan tüm işyerlerini mercek altına aldı.

05 Ekim 2018 - 13:18 - Güncelleme: 05 Ekim 2018 - 13:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında marketlerde ve hallerde meydana gelen usulsüz fiyat artışlarına ilişkin olarak “Marketlerde şurada burada sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkı varsa bunu zabıtaya bildirin. Belediyelere de sesleniyorum zabıtalarınızı uyarın” şeklinde açıklama yapmıştı.

Kahramankazan Belediyesi Zabıta ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uyarısı üzerine harekete geçti. Ekipler açıklamanın ardından rutin olarak yaptıkları denetimleri sıklaştırdı. Denetimlerini 7/24 esasına göre yapan ekipler fırsatçılık yapılmasına izin vermiyor. Ekipleri ilçe genelinde bulunan market, pazar yeri ve gıda ve ihtiyaç maddesi satışı yapılan tüm işyerlerini ayrıntılı olarak denetliyor. İşyerlerinde ruhsat, fatura, etiket kontrolü yapan ekipler ayrıca ürünlerin taze olup olmadığını denetliyor. Denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise kanun gereği, tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor. Ekipler yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor. 

 

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, rutin olarak yapılan denetimlerin aralıksız olarak sürdürüleceğini ve vatandaşların mağdur edilmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor