ÇYDD’den “Emekten Umuda” Konseri

ÇYDD’den “Emekten Umuda” Konseri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)  Ümitköy Çayyolu Şubesi Türkan Saylan Işığında Farkındalık Korosu, Dünya Kadınlar Günü’nü “Emekten Umuda” etkinliği ile kutladı. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı.

12 Mart 2019 - 14:12

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ümitköy Çayyolu Şubesi, Türkan Saylan Işığında Farkındalık Korosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “Emekten Umuda” etkinliği ile kutladı. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) düzenlenen etkinlikte Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de kadınları yalnız bırakmadı.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Başkan Alper Taşdelen, Türkiye’nin ilk Mor Bayraklı yerel yönetimi olmanın sorumluluğu ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Taşdelen, ‘’1923 yılı devrimi aynı zamanda bir kadın devrimidir. Biz de Mustafa Kemal’ in yolunda yürümeye devam edeceğiz’’ dediği konuşmasında, ÇYDD’ nin de bu yoldaki önemine vurgu yaparak ortak çalışmalarının devam edeceği söyledi.

ÇYDD Ümitköy Çayyolu Şube Başkanı Sevgi Uluğ konuşmasında Çankaya Belediyesi ve Başkan Taşdelen’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. Etkinlik, meme kanseri ve meme kanserini yenmiş kadınların oluşturduğu Farkındalık Korosu’ nun seslendirdiği şarkılarla devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'in Vitamin Depoları
Başkent'in Vitamin Depoları
Keçiören'de ​Atığını Getir, Organik Gübreyi Götür Projesi
Keçiören'de ​Atığını Getir, Organik Gübreyi Götür Projesi