Davutoğlu: ’Parti Değiştirenler Bizi Anlayamazlar’

Davutoğlu: 'Parti Değiştirenler Bizi Anlayamazlar'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Her on yılda bir dünya görüşü ve parti değiştirenler bizim dava bilincimizi de vefamızı da kardeşliğimizi de anlayamazlar. Biz her yerde omuz omuzaydık her yerde hep beraber omuz omuza olacağız." dedi.

25 Nisan 2016 - 20:50

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Her on yılda bir dünya görüşü ve parti değiştirenler bizim dava bilincimizi de vefamızı da kardeşliğimizi de anlayamazlar. Biz her yerde omuz omuzaydık her yerde hep beraber omuz omuza olacağız." dedi.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Antalya merkez Kepez ilçesinde düzenlenen, 841 milyon liralık 41 yatırımın toplu açılış töreninde halka hitap etti.

"Başkaları Ankara'dan dışarı çıkamazken, iftiradan, kumpastan, tuzaktan, hakaretten medet umarken biz sizlerle birlikte yeni Türkiye'yi imar ve inşa ediyoruz." diyen Davutoğlu, yollar açtıklarını, köprüler, havalimanları, toplu konutlar, okullar, üniversiteler yaptıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Davutoğlu, Cumhurbaşkanı'nın temelini attığı hiçbir yatırımın yarım bırakılmayacağını ifade etti.  
"VARSIN BAŞKALARI..."


Hamaset değil iş, hizmet, eser ürettiklerin vurgulayan Davutoğlu, şunları söyledi: "Başkaları gibi siyaseti laftan, hakarettin, iftiradan ibaret görmüyor hayata dokunuyoruz, vatandaşlarımıza dokunuyoruz, Antalyalılara dokunuyoruz. Varsın başkaları, muhalefet partileri Ankara'ya mahkum olsun. Varsın başkaları kurultay oyunlarıyla kimin kime çelme takacağıyla meşgul olsun, kongre yapsınlar, kurultay yapsınlar. Varsın bu muhalefet liderleri ne şekilde mücadele edeceğinin hesabını yapsınlar. Varsın bazıları bu hareketi bu kutlu yürüyüşü zaafa uğrayacağı felaket günlerini beklesinler. Varsın başkaları parti içi kavgaları, itilafları siyaset zannetsinler. Varsın medya üzerinden siyaseti dizayn etmek isteyen münafık tipler AK Parti'nin parti içi tartışmalarla tökezlemesini, yavaşlamasını beklesinler. Bütün fitnecilerin bütün münafıkların heveslerini, arzularını, beklentilerini kursaklarında bırakacak aşk ve imanla milletin huzurundayız, sonuna kadar Antalya ile milletle beraber olacağız. Her on yılda bir dünya görüşü ve parti değiştirenler bizim dava bilincimizi de vefamızı da kardeşliğimizi de anlayamazlar. Biz her yerde omuz omuzaydık her yerde hep beraber omuz omuza olacağız. Bütün vilayetleri dolaşırken omuz omuzaydık. Osman Gazi Köprüsü'nün açılışında nasıl beraber omuz omuzaysak bugün nasıl bir aradaysak Allah'ın izniyle son nefesimize kadar hep birlikte olacağız. Hep birlikte bu albayrakları dünyanın zirvesine taşıyacağız. Bu aşk bu iman bu arzu bu heyecan bizim ortak davamızdır. Size bir şey sorayım, Toraslar eğilir mi? Allah'ın izniyle hiçbir güçün karşısında bu başlar eğilmemiştir, eğilmeyecektir. Davos'ta eğilmeyen bu başlar, dünyanın her köşesinde albayrağı dalgalandıran bu başlar Cumhurbaşkanımızdan aldığımız emanetle hiçbir yerde eğilmeyeceğiz. Allah'ın önünde eğilen başımız başka hiçbir makamın, mevkinin ve hiçbir baskının karşısında eğilmeyecek. Biz makam ve mevki hırsıyla yola çıkmış menfaatleri istikametinde siyaset yapan bir kadro değiliz. Bizim yüreğimizde evrensel insanlık davası var. Bizim yüreğimizde büyük Türkiye davası var. Birbirimiz biz Allah için seviyoruz ve ülkemize aşkla, muhabbetle bağlıyız."
             

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor