Destici: ’Saldırı Adeta Göstere Göstere Geldi’

Destici: 'Saldırı Adeta Göstere Göstere Geldi'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamanın göstere göstere geldiğini söyledi.

20 Temmuz 2015 - 16:34

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamanın göstere göstere geldiğini söyledi.

Mustafa Destici, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı yazılı değerlendirmesinde, terör ve şiddetin kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunu reddettiklerini ifade etti. Saldırıyı şiddetle kınadıklarını kaydeden Destici, bu ve buna benzer saldırıların olabileceğini ve tedbirlerin alınması gerektiğini daha önce defalarca ifade ettiklerini belirtti.

Destici, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Saldırı adeta göstere göstere geldi. Eğer bu saldırıdan ders alınmaz ve gerekli tedbirler yerine getirilmezse korkarım ki bölgede buna benzer saldırılar tekrar yaşanabilir. Bölgeyi istikrarsızlaştırarak IŞİD'in, PYD'nin (PKK'nın) kontrolüne bırakanlar ile birlikte çözüm süreci adı altında PKK'yı palazlandırıp, güçlendirip bölgede hakim unsur seviyesine çıkaranlar da baş sorumlulardandır. Bizler hiçbir zaman sırtını teröre, teröriste, bölücülere ve hainlere yaslayanları muhatap almadık ve almayacağız. Biz bugüne kadar sırtımızı hep hakka, büyük Türk milletine ve onun kahraman askeri Mehmetçiğe yasladık."  
“MİLLETİMİZ VE BÖLGE HALKIMIZ KIŞKIRTMALARA, TAHRİKLERE İTİBAR ETMEMELİDİR”

Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu saldırının asıl baş sorumlusu ise patlamayı tertipleyen ve gerçekleştirenlerle beraber sırtını PKK'ya yaslayıp Türk milletine ve Türk devletine ihanet edenlerdir. Saldırının amacı açıkça Türkiye'nin birliğini, beraberliğini ve iç huzurunu bozmaya yöneliktir. Diğer taraftan Türkiye'nin bir bölgesini Irak'a ve Suriye'ye çevirme projesidir. Bu saldırı bu bağlamda iyi okunmalı, tüm tedbirler alınmalı ve bir daha buna benzer saldırılara müsaade edilmemelidir. Milletimiz ve bölge halkımız kışkırtmalara, tahriklere itibar etmemelidir. Birliğimizin ve kardeşliğimizin her şeyin üstünde olduğu bilinci ile hareket etmelidirler. Bölge halkına, Suruçlu kardeşlerimize, patlamada yaralananlara geçmiş olsun, hayatını kaybedenlerin yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bu ve buna benzer saldırıların tekrarlanmamasını temenni ediyorum."            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...