DİKKAT! Eskişehir Yolunda Trafiğe Yeni Düzenleme... İşte...

DİKKAT! Eskişehir Yolunda Trafiğe Yeni Düzenleme... İşte Çalışmalarda Son Durum

Eskişehir Yolu üzerinde yeni bir köprülü kavşak çalışmasına başlanırken, trafik akışı da çalışmalar yeni düzene göre verilecek.

17 Ekim 2018 - 15:41

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’tin trafiğini yeniden düzenleyecek yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Eskişehir Yolu üzerinde yeni bir köprülü kavşak çalışmasına başlanırken, trafik akışı da çalışmalar yeni düzene göre verilecek. Eskişehir Yolu'nu kullanan Ankaralılar, 45 gün sürecek çalışmalar süresince karşı yola verilen 4 gidiş-geliş yolu kullanacak.

 

 

Konya ve Samsun yollarının trafiğini rahatlatacak Akköprü Kavşağı, Kepekli Kavşağı ve Samsun Yolu Türk Telekom önündeki yol çalışmalarını tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yol imalatlarına hız kesmeden devam ediyor. Bilkent Şehir Hastanesi’nin çevresini saracak yeni yolların yapımı da hızlandı. Bu doğrultuda, yaklaşık 1 yıl önce ODTÜ Teknokent Kavşağı önünde başlayan çalışmalar, Hacettepe-Beytepe Kampüs yolunda devam etti. Şimdi ise, Eskişehir Yolu üzerinde yeni bir köprülü kavşak çalışması başladı. 

 

 

ANKARA'YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Mahall önünde başlayan köprülü kavşak çalışmasının ardından, Angora Bulvarı’ndan Sabancı (AŞTİ) oradan da Ankara Bulvarı’na bağlantı sağlanacak. Köprünün yapımı sırasında bir süre Eskişehir Yolu’nda trafik sorunu yaşanacak olsa da, çalışmanın tamamlanmasının ardından Ankara’nın batı yakasında oturanlar için yapılan yollar çok büyük kolaylık sağlayacak.

 

 

45 GÜN SÜRMESİ HEDEFLENİYOR

Çalışmalarla ilgili açıklamayı Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yarımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar Twitter hesabından yaptı. Üçpınar, "Eskişehir Yolu Mahall Ankara, önündeki köprü çalışması için trafik karşı yola 4 gidiş-geliş olarak, aktarılarak verilmiştir. Çalışmanın 45 gün içerisinde bitirimesi hedeflenmektedir" paylaşımında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var