DİKKAT! Meteoroloji’den Ankara İçin Sağanak Yağış Uyarısı....
  • Reklam

DİKKAT! Meteoroloji'den Ankara İçin Sağanak Yağış Uyarısı. İşte Hava Durumu...

Sağanak yağışların ve sel felaketlerinin görüldüğü Ankara için, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den alınan son sıcaklık tahminleri ve hava durumu...

07 Mayıs 2018 - 18:16 - Güncelleme: 09 Mayıs 2018 - 13:38

Sağanak yağışların ve sel felaketlerinin görüldüğü Ankara için, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den alınan son sıcaklık tahminleri ve hava durumu...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 8 Mayıs Salı ve 9 Mayıs Çarşamba günleri için son hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz hafta sağanak yağışların ve sel felaketlerinin yaşandığı Ankara'da, şiddetli yağışlar devam ediyor. Sıcaklıkların 17 dereceye kadar düşmesi beklenirken, özellikle sel felaketine karşı üst üste uyarılar yapılıyor.

 

Alınan son dakika verilerine göre tüm yurtta etkili olacak yağışlar hafta sonuna kadar devam edecek. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki hafta boyunca özellikle yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Çankırı, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevreleri, İzmir’in kuzey kesimleri ile Edremit Körfezi’nde kuvvetli (21-50 Kg/m2.) olması bekleniyor. Akşam saatlerine kadar Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın kuzey ve doğusu ile Karadeniz kıyı kesiminde sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da havanın,  

 

8 Mayıs Salı günü 18 derece ve gök gürültülü sağanak yağışlı,

9 Mayıs Çarşamba günü 17 derece ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.  

 

En düşük sıcaklıkların 8 Mayıs Salı 12 derece ve 9 Mayıs Çarşamba 11 derece olacağı tahmin ediliyor. 

ŞANLIURFA'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Şanlıurfa çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ELAZIĞ'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Elazığ çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ADIYAMAN'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Adıyaman çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

MALATYA'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Malatya çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TUNCELİ'DE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Tunceli çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

SİVAS'TA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Sivas çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ERZİNCAN'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden gece saatlerine kadar Erzincan çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BİNGÖL'DE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Bingöl çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARDİN'DE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Mardin çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

DİYARBAKIR'IN DOĞU İLÇELERİNDE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Diyarbakır çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar doğu ilçelerinde (Lice, Kulp, Hazro, Silvan ve Bismil) aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

MUŞ'TA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Muş çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BİTLİS'TE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Bitlis çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bu gece saatlerinden, yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BATMAN'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Batman çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

SİİRT'TE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Siirt çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bu gece saatlerinden yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

HAKKARİ'DE YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Hakkari çevrelerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) sabah saatlerinden, gece saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ŞIRNAK'TA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Şırnak çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) sabah saatlerinden, akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ERZURUM'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Erzurum çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bu gece saatlerinden, yarın (08.05.2018 Salı) öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

VAN'DA YEREL KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

Van çevrelerinde devam eden sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yarın (08.05.2018 Salı) sabah saatlerinden, gece saatlerine kadar başta güney ilçeleri (Başkale, Gürpınar, Çatak, Bahçesaray, Gevaş) olmak üzere aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

KOCAELİ ÇEVRELERİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra Kocaeli çevrelerinde etkisini arttırması beklenen yağışların; yarın (Salı) akşam saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli olacağı ve metrekareye 50-75 kg yağış düşeceği tahmin ediliyor. 
Kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

 

DÜZCE'DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra Düzce çevrelerinde etkisini arttırması beklenen yağışların; yarın (Salı) akşam saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli olacağı ve metrekareye 40-75 kg yağış düşeceği tahmin ediliyor. 
Kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklenen yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?