banner11

banner10

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Doğa tutkunu Ankaralılar, kamp alanları çok da uzakta değil

14.12.2020, 21:36

Evlerinizde sıkıldığınız farkındayız ama bu günler de geçecek. Biz de bu günler geçtiğinde kendinizi doğaya atıp harika vakit geçirmeniz için Ankara Avcity Mağaza Sorumlusu Ejder Karakuş’tan, kamptan olta balıkçılığına ve Ankara’daki kamp yerlerine kadar birçok bilgiyi sizler için öğrendik.

Ankaralılar nerelere gidebilir kamp yapmak için?

Tabii ki önerebileceğimiz yerler var. Çok güzel yerler var hatta. Sizin de başlangıçta söylediğiniz gibi pandemi döneminde insanlar özellikle hafta sonları bazı yerlere gidemiyorlar. Şimdi oralardan uzaklaşıyorlar ve pandeminin sıkıntılarından dolayı insanların streslerini atması lazım. Çocuklarını gezdirmeleri lazım. İlk alıma gelen Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam’da. Eskiden beri meşhur ve çok kalabalık. Tuvalet hizmeti olsun elektrik hizmeti olsun insanlar orayı tavsiye ediyor. Mesela Kızılcahamam’ın biraz ilerisinde Şahinler Milli Parkı var. Güdül’de Sorgun Yaylası’nda güzel bir kamp alanımız var. Bu iki saydığım yerde küçük göletler var. Bu göletlerde insanlar hem vakit geçirip hem de kamp yapabilirler. Buralarda da elektrik ve tuvalet hizmeti veriliyor. Ayrıca Şahinler Milli Parkı’nın etrafı çok büyük ormanlarla kaplı. Bu ormanlarda traking yapabilirsiniz. Dereler vardır dereyi izleyerek güzel bir baraja ulaşabilirsiniz.

Bir kampçının olmazsa olmazı nedir?

Avcity bu iş için çok güzel bir yer ihtiyaçlar için güzel bir mağazamız var. Kampçı için en önemlisi çadır ve uyku tulumudur. Gece kaldığımız için uyku tulumu şart. Uyku tulumunun altına plastik mat dediğimiz bir malzememiz var 2 metre uzunluğunda toprakla aranızda soğuğu kesmesi için işe yarar.

Uyku tulumunu üstüne sererek geceyi öyle geçirebilirsiniz. Geceleri kaldığımız için bir kamp lambası da lazım. Bunların yanında her yerde yakacak bulamıyoruz. Yanımızda götürdüğümüz yiyeceği ısıtabilmemiz gerekiyor. Bunun için bizde de pek çok aksesuar bulunuyor. Böyle küçük kamp ocakları ve tencereleri var. Bunlar kampçıların yanında olmazsa olmazlarıdır.

Röportaj: Taylan Özgür AĞIR 

Kamera: Caner Öveyik

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!