Dünyanın En Büyük Turşusu Kurulacak! Çubuk Guinness’e...

Dünyanın En Büyük Turşusu Kurulacak! Çubuk Guinness'e Hazırlanıyor...

Çubuk, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor. Yarın saat 11.00'de Çubukabad Parkı'nda gerçekleşecek rekor denemesinde Dünyanın en büyük turşusu kurulacak.

28 Ağustos 2018 - 16:30 - Güncelleme: 28 Ağustos 2018 - 16:30

Çubuk'ta bu yıl 13.'sü gerçekleşecek Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nde rekor denemesi yapılacak. Turşusu ile ünlü Çubuk'ta dünyanın en büyük turşusu kurulacak. Rekor denemesi yarın saat 11.00'de Çubukabad Parkı'nda gerçekleşecek. Yurt dışından özel kap siparişi verilen rekor denemesine, Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze Meyve Üretim Kooperatifi de destek verecek. Turşu Festivali ise, 13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

"MİSAFİRLERE İKRAM EDECEĞİZ"

13 Eylül'de herkesi festivalde görmek istediklerini belirten Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, "Festivalden önce Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için deneme yapacağız. İçerisinde en çok salatalığın bulunduğu dünyanın en büyük turşusunu kuracağız. Bunun için de bir tonluk özel turşuluk bidon siparişi verdik. 28 Ağustos'ta turşunun kurulması için çalışmaya başlayacağız. Turşu olgunlaştıktan sonra da festival açılışında misafirlere ikram edeceğiz."

Festivale her yıl yüzbinlerce insanın geldiğini hatırlatan Acehan, bu yılki coşkunun daha fazla olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

FESTİVAL ALANI BÜYÜDÜ

Üretici ve esnafın stant taleplerine yetişmek için stant sayısını artırdıklarını ifade eden Acehan, şöyle devam etti:

"Stantları kiralarken ilçenin kültürel ve ekonomik yönünü ön plana çıkaracak ve ilçeye özgü üretim yapan işletmeleri öncelikle tercih edeceğiz. Yaklaşık 9 metrekare olan stantlarımız 4 gün boyunca turşu üreticileri için 500 lira, diğer esnaf ve üreticiler için ise 750 liraya kiralanabilecek. Festival alanına bu yıl yaklaşık 350 stant kurulacak. Ayrıca bu yıl ilk defa yapacağımız bir uygulama ile festivale gelen misafirlerimizin satışa sunulan yiyecek, içecekleri rahat bir şekilde yiyip içebilecekleri ve pikniklerini yapabilecekleri geniş bir alan hazırlıyoruz. Yaklaşık 74 hektarlık bir alandan oluşan Çubukabad Parkı'nın ikinci etabı olan bu alanda misafirlerimizin çok rahat edeceklerine inanıyorum. Geniş otoparklarıyla, her yaşa uygun dinlenme ve eğlenme alanlarıyla festivalimize katılacak tüm misafirlerimiz festival boyunca Çubuk turşusunu, etini ve yöresel ürünleriyle birçok ürünü alarak ucuz ve kaliteli alışverişin de keyfini çıkartacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
"Arabalı Düğün" ile dünyaevine girdiler