Eğitim NOVARGE ile Daha Ulaşılabilir ve Eğlenceli

Eğitim NOVARGE ile Daha Ulaşılabilir ve Eğlenceli

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaağaç oluşturdukları yeni eğitim modeli hakkında açıklamada bulundu.

13 Haziran 2018 - 11:15 - Güncelleme: 13 Haziran 2018 - 11:15

Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Karaağaç oluşturdukları yeni eğitim modeli hakkında açıklamada bulundu. Yeni eğitim modeliyle çok farklı, eğlenceli ve ulaşılabilir bir model oluşturduklarını belirten Karaağaç yaptığı açıklamada “uzaktan eğitim modeli ile tüm şehirlerde kolay, ulaşılabilir, öğrenme garantili ve ekonomik bir eğitim sunuyoruz.” dedi.

Gelişen teknolojinin ve tüketim alışkanlıklarının birçok alanda olduğu gibi eğitimde de farklı yönelimler oluşturduğunu belirten Karaağaç, ''Eğitime olan ihtiyacın ve eğitimi edinme modeli artık değişti. İnsanlar her alanda kolaylık erişilebilirlik esneklik ve kalite arıyor. Bugün iş bulmak ve kariyer yapmak isteyenlerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler eğitimlerimizi tercih ediyor. Buradan yola çıkarak ve üniversite öğrencilerini düşünerek oluşturdukları yeni eğitim modelini anlatan Karaağaç açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Geçmişi iki asır öncesine kadar dayanan, öğrenci ve eğitmenin fiziksel olarak aynı mekanı paylaşmak zorunda olmadığı öğrencinin kendi öğrenme sorumluluğunu üstlendiği "uzaktan eğitim" günümüz bireylerinin eğitim ihtiyacını karşılamada alternatif çözümler sunabilecek bir sistem olarak karşımıza çıkmakta''

Uzaktan Eğitimin avantajlarından söz eden Karaağaç şöyle konuştu:

 

UZAKTAN EĞİTİMİN AVANTAJLARI

Eğitim süreklilik isteyen bir gelişim sürecidir ve özellikle bilginin değişim hızının korkunç bir ivme kazandığı dikkate alındığında uzaktan eğitime neden gereksinim duyulduğu daha belirgin bir biçimde ortaya konabilecektir. Günümüz bilgi çağında doğru bilginin geçerlilik süresi aylarla ifade edilir bir zaman dilimine sıkışmış bulunmaktadır.

 

Maliyet Avantajı:
Uzaktan eğitim, eğitim masraflarında önemli yer tutan yol masraflarını ve diğer harcamaları önemli derecede azaltmaktadır.

 

Zaman ve Mekan Avantajı:
Uzaktan eğitime farklı yerlerden ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar istedikleri zaman, istedikleri yerden eğitim alabilmekte, böylece sınıf zamanına bağlı kalmadan ve kendi öğrenme hızlarında çalışabilmektedirler.


Teknoloji Avantajı:
E-öğrenimde eğitimin odağında bireyin bulunmasının da faydaları bulunmaktadır. Birey odaklı bir eğitim ile bireylerin sorumluluk anlayışı gelişmekte ve kişisel gelişim açısından olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..