Atama Bekleyenlerden Oktay Vural'a Ziyaret

Atama Bekleyenlerden Oktay Vural'a Ziyaret
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, atama bekleyen branş öğretmenleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına atama bekleyen temsil heyetini Meclis'te kabul etti.
Gençlerin geleceklerini aradığını ifade eden Vural, "Meclis size kadro verdi, bu kadrolara atama yapın." diye konuştu. Vural, yeni kadro değil boş olan kadroya atama yapılması gerektiğini vurgulayarak, VİP torpil listesi istemediklerini de dile getirdi.

Ziyarette öğretmenler adına konuşan Aslıhan Bademci, şu an sayılarının 310 bin olduğunu ve eylül ayında yapılan dağılımın mağdurları olduklarını kaydetti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de ziyaret ettiklerini anlatan Bademci, 15 bin alım ile mağduriyetlerin giderilemeyeceğine dikkat çekti. 40 bin ek atama yapılmasını daha isteyen Bademci, adil bir dağılım yapılmasını talep etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına atama bekleyen temsil heyeti adına konuşan Sezer Doğuer de şu an 70 bin işsiz insanın bulunduğunu ifade etti. 20 bin kadronun çok görülmemesini isteyen Doğuer, ocak ayında bu kadronun verilmesini istedi.

Oktay Vural ise atanamayanların Türkiye'nin geleceği olduğunun altını çizdi. Vural, gençlerin kendi geleceklerini kurmasına izin verilmediğini kaydetti. Milletin kadro vermesine karşın AK Parti iktidarının neden bu kadroları boş tuttuğunu soran Vural, öğretmen yetiştirilmesine karşın çalıştırılamadığını ifade etti. "Meclis size kadro verdi, bu kadrolara atama yapın." diyen Vural, yeni kadro değil boş olan kadroya atama yapılması gerektiğini vurguladı.

Ha bire üniversite açıldığını ancak istihdam politikası olmadığını dile getiren Vural, eğitim fakülteleri açarak işsiz üniversite mezunu yetiştirmenin millete ne faydası olduğunu sordu. VİP torpil listesi istemediklerini dile getiren Vural, "KPSS'ye girmişler, kendilerine öncelik tanınsın istemiyorlar. Atama istiyorlar, milletin verdiği kadrolara atama istiyorlar." diye konuştu. AK Parti'li yöneticilerin ve iktidarın temsilcilerin atama bekleyenlerle görüşmediğini belirten Vural, bunların derdinin dinlenmesini istedi. Başbakana açık bir randevu çağrısında bulundu. Vural, "Ziraat mühendisi garsonluk yapıyor, bu zulüm değil mi?" diye sordu.

Atama beklediklerini dile getiren Aslıhan Bademci, VİP torpil listesiyle ilgili bir soruya "Ona gelinceye kadar onca şey var ki. Bir meslek grubunda uzmanlaşıyorsunuz, 23-24 yaşında. KPSS'de yeterli puan alıyorsunuz ama bu defa kadro sıkıntısı veriliyor. Umutsuzluğa düşen en son geçen hafta intihar eden arkadaşımız var, 24 yaşında bir öğretmen. İntihara sürükleyen sebep nedir?" şeklinde konuştu.      

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.