Atıklar meslek liseliler ile kostüme dönüşüyor

Atıklar meslek liseliler ile kostüme dönüşüyor
Kuruculuğunu Ankara Subayevleri MTAL Çocuk gelişimi öğretmeni Derya Demirdal'ın yaptığı ülkemizin farklı illerinden İzmir Konak Beştepeler ÇPAL, Adana Sabancı MTAL ,Konya Şehit Özden ÇınarMTAL, Ankara Etlik MTAL okulları şubat ayı itibariyle çalışmalarına başladı.

8 Öğretmen ve 80 öğrencinin yer aldığı atıkları dönüştüren, dönüştürürken eğlendiren bir proje ekibi kurdular. 80 öğrenci e-twinning projesi ile bir araya geldi.

Küresel sorunumuz olan atık ve geri dönüşüm hepimiz için ortak sorun Meslek lisesi öğrencileri her atık çöp değildir diyerek ve buna da farklı bir bakış açısı katarak atıklardan eğlenceli kostümler yapmaya karar verdiler ve bunun adına 'dönüşen kostümler' dediler. Proje yöneticileri, "Sanayileşme ve kentleşmenin etkisiyle kaynaklar bilinçsizce kullanılmakta ve sonunda atıklar oluşmaktadır. Atık sorunu toplumu, bireyi etkilemektedir. Geri dönüşüm ile tüketilen ürünlerin doğuracağı zararlı etkiler en aza indirgenmelidir. Çocukların günlük oyunlarında ve drama çalışmalarında kostüm ilgi çekici ve yararlı olmaktadır .Bu projede çocuklar için zararsız atık malzemeleri kullanarak Okul Öncesi çocuklarının zengin bir hayal dünyasına sahip olacakları kostümler yapacağız.Dönüşen Kostümler projemizde öğrencilerimiz atıklardan elde ettikleri kostümler ile okul öncesi çocuklarına eğlenceli çalışmalar hazırlayacaklar. Projemiz hem meslek lisesi öğrencilerimize hem de okul öncesi cağındaki çocuklarımıza Dünyada büyük sorun haline gelen atıkları geri dönüştürmenin önemini kavracaklar" açıklamasında bulundu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.