Ego’dan İki Yeni Otobüs Hattı

Ego'dan İki Yeni Otobüs Hattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak ve ulaşımlarını daha rahat sağlamaları için iki yeni güzergahta daha otobüs seferleri başlatıyor.

30 Temmuz 2018 - 12:34 - Güncelleme: 30 Temmuz 2018 - 12:34

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak ve ulaşımlarını daha rahat sağlamaları için iki yeni güzergahta daha otobüs seferleri başlatıyor.

581 no’lu otobüs hattı ile Koru Metro İstasyonu’ndan Temelli -Organize Sanayi Bölgesi’ne,  493 no’lu otobüs hattı ile ise Kuzeykent –Ulus- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı arasındaki güzergah üzerinde  30 Temmuz Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak.

 Başkentliler;  493 ve 581 no’lu hattaki otobüslerle şu güzergah üzerinden seyahat edecekler;

 

493 KUZEYKENT-ULUS-15 TEMMUZ KIZILAY MİLLİ İRADE MEYDANI HATTI

Kuzeykent projesinde yer alan konutlara hak sahiplerinin yerleşmesi sebebiyle açılacak olan 493 Kuzeykent-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı isimli yeni hattın güzergahı şöyle:

“Kuzey Ankara Hareket Noktası-Selçuklu Cad.-Kılıçarslan Sok.-Selçukbey Cad.- Çağrıbey Cad.-Melikşah Cad.- Bayrak Cad.- Selçukbey Cad.-Dandanakan Sok.-Selçukbey Cad.-Gediz Cad.-U Dönüşü-Erbakan Bul.- Şht. Ömer Halisdemir Bul.-Çankırı Cad.- Atatürk Bul.-İnönü Bul.-U dönüşü, Dönüş; İnönü Bul.-Atatürk Bul.-Şht. Ömer Halisdemir Bul.-Erbakan Bul.-Selçuklu Cad.-Çağrıbey Cad.-Selçukbey Cad.-Dandanakan Sok.-Selçukbey Cad.-Bayrak Cad.- Melikşah Cad.-Çağrıbey Cad.-Selçukbey Cad.-Kılıçarslan Sok.-Selçuklu Cad.-Kuzey Ankara Hareket Noktası.”

 

 493 numaralı yeni otobüs hattı, Erbakan Bulvarı’ndan itibaren, 492 numaralı Kuzey Ankara Hattı’nın duraklarını kullanacak.

 

581 KORU METRO İSTASYONU-TEMELLİ- ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ HATTI

Toplu ulaşım ağını genişleten Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete sunacağı bir diğer hat ise, 581 numaralı Koru Metro İstasyonu-Temelli-Organize Sanayi Bölgesi hattı olacak.

 Başkentliler,  şehir merkezinden ve Temelli’den, Temelli Organize Sanayi bölgesine hafta içi ve cumartesi günleri, 06:30 ile 18:15 saatleri arasında seyahat edebilecekler. 

581 Koru Metro İstasyonu-Temelli- Organize Sanayi Bölgesi isimli yeni hattın güzergahı ise şu şekilde olacak:

 “Koru Metro İstasyonu, 2579. Cadde, Bangha Bandhu Şeyh Muciburrahman Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir Yolu), Hürriyet Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Temelli Caddesi, Başkent Organize Sanayi Bölgesi Girişi “U” Dönüşü, Alıcı Bulvarı, Melih Gökçek Caddesi, Dumlupınar Bulvarı (Eskişehir Yolu), Banga Bandhu Şeyh Muciburrahman Bulvarı, 2579. Cadde, Koru Metro İstasyonu.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Başkent’te elektrik hattı yenileme çalışmaları başlıyor
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz
Mamak Belediyesi’nden portatif havuz