EGO Otobüsleri Kışa Hazırlanıyor

EGO Otobüsleri Kışa Hazırlanıyor

EGO Genel Müdürlüğü, kent içi ulaşımda kullanılan 1585 otobüsü, kış koşullarına hazırlıyor.

03 Kasım 2017 - 11:11 - Güncelleme: 03 Kasım 2017 - 11:11

 EGO Genel Müdürlüğü, kent içi ulaşımda kullanılan 1585 otobüsü, kış koşullarına hazırlıyor.

1 Aralık’tan itibaren başlayacak zorunlu kış lastiği uygulaması öncesinde, Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı'nın Macunköy atölyelerinde, yazlık lastikler kışlıklarla değiştirilirken, otobüslerin antifriz ve kalorifer bakımları da yapılıyor. 

 EGO yetkilileri, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte, 1 Aralık tarihini beklemeden, otobüslerdeki yaz lastiklerini kış lastikleriyle değiştirmeye başladığını ifade ederek, “7 derecenin altındaki ısıda yol tutuşları azalan yaz lastiklerini, Avrupa Birliği (AB) yönetmeliklerince kabul gören, ‘kar kristali’ sembolü bulunan vakumlu kış lastikleriyle değiştiriyoruz” dediler.

 

-“KONTROLLER, BÜYÜK TİTİZLİK İÇİNDE YAPILIYOR”

Her gün 700 ile 750 bin arasında Başkentli'nin, güvenli ve konforlu şekilde ulaşımlarının EGO otobüsleri tarafından sağlandığını belirten yetkililer, şunları söyledi:

“Toplu taşımada kullanılan araçların,  her türlü hava koşullarında en iyi şekilde hizmet verebilmesi için gerekli bakım ve kontrolleri, büyük titizlik içinde gerçekleştiriliyor. EGO tarafından otobüslerde yapılan tüm hazırlıkların yanında, kışın olumsuz hava şartlarına önlem olarak, zincirli yedek araçlar da bulundurulacak. Yolda kalan, arızalanan araçlar için Dış Arıza Servisi'ne ait 5 seyyar tamir aracı, 1 lastik onarım aracı, 4 kurtarıcı (vinç), her zaman hazır halde bekletilecek.”

 

-“YAĞIŞLI HAVALARDA YAZLIK LASTİKLERLE TRAFİĞE ÇIKMAYIN”

 Yetkililer, kış aylarında yolların kapanmasının nedeninin kar yağışı değil, yazlık lastiklerle trafiğe çıkarak kazaya yol açan araç sürücüleri olduğuna dikkat çekerek, “Özel araç sahiplerine çağrıda bulunuyoruz; Hava sıcaklığının 0'ın altına düştüğü zaman yolda buzlanma olabileceğinden, soğuk ve yağışlı  havalarda yazlık lastiklerle trafiğe çıkarak,  hem kendi güvenliğinizi hem de başkalarının can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmayın. Özellikle kötü hava şartlarında kentiçi ulaşımı için toplu taşıma araçları, metrolar ve ANKARAY'ı tercih edin; özel araçlarınızı, ihtiyaç halinde kullanın"  diye konuştular.

NOT: Haber ve haberle ilgili fotoğraflar mail adreslerine gönderildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat