EGO otobüslerinde "Sosyal Mesafeni Koru" farkındalığı

EGO otobüslerinde "Sosyal Mesafeni Koru" farkındalığı

- EGO otobüslerinde "Sosyal Mesafeni Koru" farkındalığı

07 Nisan 2020 - 10:55

“Mesafeni koru” çıkartmalarıyla Başkentlileri uyaran Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de EGO otobüslerinin koltuklarına sosyal mesafeyi korumak için “Sağlığın için mesafeni koru, koltuğu boş bırak” çıkartmaları yerleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi Başkent’te korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında birçok tedbiri hayata geçirmeyi sürdürüyor. Başkentlileri bilinçlendirmek amacıyla uyarıcı nitelikte önlemler alan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal mesafenin korunması için de çalışma yürütüyor. AŞTİ, belediye hizmet binaları, marketler, asansörler ve toplu taşıma araçlarına “Mesafeni koru” içerikli yer yapıştırmaları uygulayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de EGO otobüslerinin koltuklarına “Sağlığın için mesafeni koru, koltuğu boş bırak” çıkartmaları yerleştirdi.
EGO Genel Müdürlüğü, “Sağlığın için mesafeni koru, koltuğu boş bırak” yazılı çıkartmalar hazırlayarak, otobüslerin koltuklarına yapıştırdı. EGO Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Merkez Atölye Müdürü Emin Gökhan İlhan, toplum sağlığını korumanın öncelikleri olduğuna dikkat çekerek, “Toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin uygulanabilmesi adına, halkımızda duyarlılık oluşturabilmek için bin 470 EGO otobüsümüzde bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri