Ekmeleddin İhsanoğlu Seçim Bildirgesini Açıkladı

Ekmeleddin İhsanoğlu Seçim Bildirgesini Açıkladı

Kampanya sloganı ve seçim bildirgesini açıklayan Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Tüm Türkiye'nin cumhurbaşkanı adayıyım. Hiçbir partiye daha yakın veya daha uzak değilim" dedi.

10 Temmuz 2014 - 14:19

CHP ve MHP'nin de aralarında bulunduğu bazı partilerin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "bu çok hassas dönemde cumhurbaşkanlığı seçimine giderken ülkenin içeride huzura, birliğe ve dirliğe, dışarıda itibarını korumaya, komşularıyla ihtilafını çözmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı bulunduğunu" belirtti.
İhsanoğlu, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen toplantıda, kampanya sloganı ve seçim bildirgesini açıkladı.
Cumhuriyetin en kritik dönemlerinden birinde, cumhurbaşkanının ilk kez vatandaşların oylarıyla belirleneceği seçimde Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı adayı olarak salondakilerin huzurunda bulunduğunu belirten İhsanoğlu, konuşmasına "Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla başlıyorum. Bütün alemlerin Rabbi Allahımıza hamdolsun. O özünde merhametli, işinde merhametli Rabbimiz, yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz. Bizi yönelt doğru yola, nimet verdiklerinin yoluna, gazaba uğrayanların ve sapanların yoluna değil, doğru yola bizi yönelt. Amin" duasını okuyarak başladı.
Bu çok hassas dönemde cumhurbaşkanlığı seçimine giderken ülkenin içeride huzura, birliğe ve dirliğe, dışarıda itibarını korumaya, komşularıyla ihtilafını çözmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan İhsanoğlu, salondakilere "Ey azizler" diye hitap etmek istediğini söyledi.
Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Aziz vatandaşlarım, ey azizler diye hitap ederken sanmayınız ki, yabancı bir dilden, Frenkçe'den tercüme yapıyor değilim. Bu bizim edebiyatımızda, tasavvufumuzda, maneviyatımızda olan bir tabirdir. 18. yüzyılın büyük mutasavvıfı, büyük irfan meşalesi Erzurumlu İbrahim Hakkı, dostlarına bu şekilde seslenirdi. 'Ey aziz', 'Ey azizler' diye seslenirdi. Ben de size bu güzel tabirle hitap etmek istiyorum. Ey azizler, çok hassas dönemden geçiyoruz, her zamankinden daha fazla huzura ihtiyaç var. Biz Türkler için vatan bir tarladır, bu tarlayı sulamak, ekmek, biçmek gerekir.
Ne ekersen onu biçersin. Rüzgar eken fırtına biçermiş, kibir eken nefret biçermiş, nefret eken savaş biçermiş. Komşu komşusuna 'Sen şu partidensin seninle konuşmam' diyecek hale gelmiştir. 'Sen MHP'lisin, sen CHP'lisin' diyorlar. Ben de diyorum ki, 'Hayır efendim ben MHP ve CHP dahil, AK Parti, HDP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, BBP seçmenlerinin tüm Türkiye'nin cumhurbaşkanı adayıyım. Hiçbir partiye daha yakın veya daha uzak değilim. Her partide namusuyla çalışan sayısız siyasetçi, bürokrat, teknokrat var. Hepsine sonsuz sevgi ve saygı besliyorum. Benim tüm ülkeme, büyük Türkiyeme sevgim, saygım ve minnetim vardır."            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Türkiye'de salgın ne zaman bitecek, ilk kez kesin tarih verildi
Türkiye'de salgın ne zaman bitecek, ilk kez kesin tarih verildi