ANASAYFA Ekonomi 21 Haziran akaryakıt fiyatları ne kadar, indirim ya da zam var mı?

21 Haziran akaryakıt fiyatları ne kadar, indirim ya da zam var mı?

Brent petrol fiyatları takip edilmeye devam ediyor. Döviz kurundaki değişimlerle birlikte akaryakıt fiyatları da değişmeye devam ediyor. 21 Haziran tarihi ile araç sahipleri akaryakıt çeşitlerinde zam ya da indirim olup olmadığını sorguluyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
21 Haziran akaryakıt fiyatları ne kadar, indirim ya da zam var mı?

21 Haziran akaryakıt fiyatları ne kadar, indirim ya da zam var mı? - Türkiye'de akaryakıt fiyatları zam ve indirim haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Brent petrol fiyatları yakından takip edilirken akaryakıt fiyatları değişim göstermeye devam ediyor. Benzin ile motorine zam ve indirim haberleri art arda gelirken döviz kurundaki artış nedeniyle son dönemde akaryakıt fiyatları da artış gösterdi. Araç sahipleri ise güncel durumu merak ederek araştırmalarına başladı.

Araç sahipleri yakıt almadan önce akaryakıt istasyonlarındaki fiyatları merak ederek ''Akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim var mı? 21 Haziran güncel akaryakıt fiyatları nedir?'' sorularına yanıt aramaya başladı. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 76,08 dolardan işlem görüyor.

21-haziran-akaryakit-fiyatlari-ne-kadar-indirim-ya-da-zam-var-mi.jpg

BRENT PETROL NE KADAR?

Brent petrolün varil fiyatı yüzde 0,24 artışla 76,08 dolardan işlem görmeye başladı. Fiyatlardaki yükselişte, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell'in gün içinde Kongre'de yapacağı konuşmada ekonomik büyümeye ilişkin olumlu öngörüler açıklayacağı ve ülkenin gelecekteki faiz hareketleri hakkında ipuçları vereceği beklentisi etkili oldu. Brent petrolde teknik olarak 76,27 ile 76,47 dolar aralığının direnç, 76 ile 75,87 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

  • Motorin litre fiyatı 23,87 liradan satılıyor.
  • Benzinin litresi ise ortalama 24,04 liradan satılıyor.
  • Kurşunsuz 95(Excellium95) 24,04 TL
  • Gazyağı 21,47 TL
  • Motorin (Excellium) 23,88 TL
  • Kalorifer Yakıtı 20,13 TL
  • Fuel Oil 17,98 TL

Zamlar pompaya yansırken güncel fiyatlar da ''Haberankara.com'' adresinde yer aldı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Güven endekslerinde son durum! Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı

Güven endekslerinde son durum! Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı