ANASAYFA Ekonomi 24 ay geri ödemesiz faizsiz kredi duyuruldu! 150 bin TL kredi fırsatını kaçırmayın ihtiyacınızı görün

24 ay geri ödemesiz faizsiz kredi duyuruldu! 150 bin TL kredi fırsatını kaçırmayın ihtiyacınızı görün

Özellikle yaz mevsiminde düğün sezonun açılması çeşitli ihtiyaçları beraberinde getirerek vatandaşların nakde olan ihtiyaçlarını artırıyor. Seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faizsiz evlilik kredisi açıklaması da bu kapsamda yeniden gündem oldu.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
24 ay geri ödemesiz faizsiz kredi duyuruldu! 150 bin TL kredi fırsatını kaçırmayın ihtiyacınızı görün

24 ay geri ödemesiz faizsiz kredi duyuruldu! 150 bin TL kredi fırsatını kaçırmayın ihtiyacınızı görün - Türkiye'de yaz mevsimi genellikle düğün sezonu olarak adlandırılıyor. Düğün sezonunun açılması ile çiftlerin de nakde olan ihtiyaçları artıyor. Düğün salonu, davetiye, gelinlik - damatlık, kuaför, ev eşyası gibi ihtiyaçların artması ile birlikte nakit arayışları da artıyor.

24-ay-geri-odemesiz-faizsiz-kredi-duyuruldu-150-bin-tl-kredi-firsatini-kacirmayin-ihtiyacinizi-gorun.jpeg

Evlilik hazırlığında olanların nakde olan ihtiyaçları artarken ülkemizde yapılan seçimler öncesinde siyasi liderlerden de gençlere yönelik pek çok vaat gelmişti. Cumhurbaşkanı adaylığı sırasında vaatlerde bulunan Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz." ifadelerini kullandı. Bununla birlikte yeniden Cumhurbaşkanı seçilerek iktidara gelen Erdoğan'ın vaadinin ne zaman gerçekleşeceği ve kredi paketi hakkındaki detaylar merak konusu oldu.

GENÇLERE EVLİLİK KREDİSİ DUYURULDU

Evlilik kredisi başvuru tarihleri ve şartları gündemdeki yerini aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evleneceklere devlet desteği ile 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini bu krediden herhangi bir faiz alınmayacağını ve 2 yıl geri ödemesiz olacağını söyledi. Açıklamaların ardından faizsiz evlilik kredisi veren bankalar, başvuru şartları ve tarihleri merak konusu oldu.

24-ay-geri-odemesiz-faizsiz-kredi-duyuruldu-150-bin-tl-kredi-firsatini-kacirmayin-ihtiyacinizi-gorun.jpg

Seçim vaatlerinden biri olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan faizsiz evlilik kredisine ilişkin detaylarda yeni evliliklerin teşvik edilmesinin amaçlandığı bildirildi. Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenecek çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli (4 yıl) 150 bin lira faizsiz evlilik kredisinin şartları da merak konusu oldu.

EVLİLİK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağının açıklanması ile evlilik kredisinin kaynağının da bu banka olacağı kaydedildi. Uluslararası standartlarda kurulacak sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek. Ancak yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti seçim beyannamesinde açıklanan evlilik kredisinin faaliyete geçmesi için resmi açıklama bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İnternetten alışveriş yapanların dikkatine! Ücretli iade dönemi geliyor!

İnternetten alışveriş yapanların dikkatine! Ücretli iade dönemi geliyor!