ANASAYFA Ekonomi Akaryakıta zam! LPG fiyatları artışa geçiyor!

Akaryakıta zam! LPG fiyatları artışa geçiyor!

Araç sahipleri akaryakıt fiyatları için indirim ve zam haberlerini yakından takip ederken bir zam haberi daha geldi. Kurban Bayramı öncesi akaryakıt fiyatları zamlanıyor.
Akaryakıta zam! LPG fiyatları artışa geçiyor!

Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarını yakından takip ederken benzin, motorin ve otogaz fiyatlarına zam yapılacağı ifade edildi.

Bunun ile birlikte Merkez Bankası faiz kararı sonrasında dolar ve TL kurunda hafta içinde yaşanan yüzde 6,5'lik artışın akaryakıt pompa fiyatına zam olarak yansıyacağı da ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Pazartesi gece yarısı otogaz fiyatları değişecek. Haziran ayı boyunca hem motorin litre fiyatları hem de benzin fiyatı peş peşe zamlanmıştı. Bu zam ile birlikte mazot fiyatı toplamda 4,37 TL benzin litre fiyatı ise 3,36 TL arttı.

Güncel benzin ve motorin fiyatları; 23 Haziran akaryakıt fiyatları

PAZARTESİ GÜNÜ ARTIŞ YAŞANACAK

Mazot ve benzin fiyatının artmasının ardından pazartesi gece yarısı LPG'ye zam yapılacağı da ifade edildi. Böylelikle akaryakıt fiyatları iki grupta da ortalama olarak 24 liranın üzerine yükseldi.

Dolar kurunda yaşanan artış nedeni ile 26 Haziran Pazartesi gece yarısından itibaren ise LPG fiyatları 66 kuruş zamlanacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Özkan Uğur öldü mü? Özkan Uğur'un son sağlık durumu nasıl? Özkan Uğur'a ne oldu?

Özkan Uğur öldü mü? Özkan Uğur'un son sağlık durumu nasıl? Özkan Uğur'a ne oldu?