ANASAYFA Ekonomi Akbank ihtiyaç kredisi açıkladı! 20 bin TL'lik direkt kredi hesaplara tanımlandı

Akbank ihtiyaç kredisi açıkladı! 20 bin TL'lik direkt kredi hesaplara tanımlandı

Herhangi bir ihtiyacını karşılamak üzere acil nakit arayışında olanlar bankalardan kredi çekiyor. Bankaların ihtiyaç kredisi paketlerini inceleyen vatandaşlar için her banka kredi teklifi sunarken Akbank direkt kredi adıyla ihtiyaç kredisini duyurdu.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Akbank ihtiyaç kredisi açıkladı! 20 bin TL'lik direkt kredi hesaplara tanımlandı

Akbank ihtiyaç kredisi açıkladı! 20 bin TL'lik direkt kredi hesaplara tanımlandı - Ülkemizdeki döviz artışının neden olduğu maliyet artışı nakde olan ihtiyacı artırıyor. Vatandaşların nakit ihtiyacı artarken art arda gelen zamlar da bütçeleri zorlamaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikaları Kurulu (PPK) haziran ayında faiz artırma kararı almasıyla bankalarda kredi paketlerinde değişikliğe gitti. Akbank, yaptığı kampanya ile müşterilerine ihtiyaç kredisi paketini duyurdu.

AKBANK'TAN İHTİYAÇ KREDİSİ

Akbank'ın müşterileri için sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyası çerçevesinde müşterilere 20 bin liraya kadar ''Direkt Kredi'' adıyla ihtiyaç kredisi verileceği açıklandı. Akbank'ın sunduğu ihtiyaç kredisinde alt limitin bin lira olduğu açıklanırken 20 bin liraya kadar verilecek olan ihtiyaç kredisinde vade, taksit, faiz seçenekleri de açıklandı. Akbank tarafından yapılan açıklamada;

''Acil paraya mı ihtiyacınız var ama şubeye gitmek için vaktiniz mi yok? İhtiyaç kredisi için en hızlı çözüm: Akbank Direkt Kredi!'' ifadeleri yer aldı.

Akbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisinde 10 bin liralık miktar için;

10 bin lira tutarındaki bir ihtiyaç kredisi için 12 ay vade ve yüzde 3,49 faiz oranıyla verdiği ihtiyaç kredisinin toplam faizini de 3 bin 56 lira 63 kuruş olarak açıkladı. Aylık taksit ödemesinin bin 88 lira 5 kuruş, toplam ödemenin 13 bin 111 lira 60 kuruş olduğunu ve yıllık maliyet oranını da yüzde 68,78 olarak açıkladı. Söz konusu kredi için tahsis ücretinin de 55 lira olduğu açıklandı.

screenshot-43.jpg

screenshot-43.jpg

Akbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisinde 20 bin liralık miktar için;

20 bin lira tutarındaki bir ihtiyaç kredisi için 12 ay vade ve yüzde 3,49 faiz oranıyla verdiği ihtiyaç kredisinin toplam faizini de 6 bin 113 lira 27 kuruş olarak açıkladı. Aylık taksit ödemesinin 2 bin 176 lira 11 kuruş, toplam ödemenin 26 bin 223 lira 32 kuruş olduğunu ve yıllık maliyet oranını da yüzde 68,79 olarak açıkladı. Söz konusu kredi için tahsis ücretinin 110 lira olduğu kaydedildi.

screenshot-44.jpg

Akbank'ın sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanmak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilir, daha fazla kredi haberi için ''Haberankara.com'' adresini takip edebilirsiniz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Denizbank'tan maaş alanlar dikkat! Sözleşme kapsamında hesaplara 5 bin TL ödenecek

Denizbank'tan maaş alanlar dikkat! Sözleşme kapsamında hesaplara 5 bin TL ödenecek