ANASAYFA Ekonomi Altın kuru resmen rekor kırdı! Altın kurunda son dakika açıklaması

Altın kuru resmen rekor kırdı! Altın kurunda son dakika açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Mehmet Şimşek'in Merkez Bankası Başkanlığına Hafize Gaye Erkan'ın getirilmesinin ardından ekonominin yeni yönetimi ilk faiz kararını açıkladı. Faiz kararı altın kurunu etkiledi.
Altın kuru resmen rekor kırdı! Altın kurunda son dakika açıklaması

Ekonomide yeni dönemin ilk faiz kararı sert bir artış yaptı. Bunun ile birlikte faiz % 8,5'ten % 15'e çıkarıldı açıklama ise Merkez Bankası tarafından yapıldı. Merkez Bankası'nın kararı sonrası dolar ve altın kurunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken dolar 25 TL seviyesini aştı ve yine altın kurunda da rekor bir artış görüldü.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladıktan sonra gram altın 1530 lira ile rekora koştu. Dolardaki yükseliş altın fiyatlarına da yansıdı.

Güne 1460 lira seviyesinde başlayan gram altın fiyatı kurdan aldığı destek ile 100 lira daha arttı ve gram altın 1559 lira seviyesine geldi.

Bunun ile birlikte dolar kuru ise Perşembe gününde 23,50 seviyelerinde yeni güne başlamıştı faiz kararının ardından 25,34 TL seviyesine kadar ilerledi.

Dolar ve altın kuru hakkında açıklamalarda bulunan uzman ekonomistler paralel bir şekilde artış yaşandığını altın kurunun daha da artacağını ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'da aracına taş isabet eden THY pilotu hayatını kaybetti!

Ankara'da aracına taş isabet eden THY pilotu hayatını kaybetti!