ANASAYFA Ekonomi Asgari ücret ara zammında geri sayım başladı! Gözler Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda

Asgari ücret ara zammında geri sayım başladı! Gözler Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda

Bilindiği üzere asgari ücret ara zam pazarlığı devam ederken yüzde kaç oranında zam geleceği de merak ediyor. İşte haberin tüm detayları..
Asgari ücret ara zammında geri sayım başladı! Gözler Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda

Asgari ücret ara zam pazarlığı devam ederken ilk toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti. Bunun ile birlikte Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Temmuz ayından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret belirlenmesi için ilk toplantısını gerçekleştirdi ve gözler ise şimdiden bir sonraki toplantıya çevrilirken detaylarda bir bir belli oldu.

Asgari ücret zammında takvim belli oldu! Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısı ne zaman?

İKİNCİ TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliği ile gerçekleştirilen toplantıya Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl, işçi tarafını temsilen Türk İş heyeti temsilcisi Türkiye Haber İş Sendikası Başkanı Veli Solak, işveren tarafı temsilen ise Türkiye işveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Akansel Koç katıldı ve yaklaşık olarak toplantı ise 1 saat 15 dakika sürdü.

Bir sonraki toplantının ne zaman yapılacağı merak söz konusu olurken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Alınan bilgiler neticesinde asgari ücret için Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Pazartesi günü tekrardan bir araya gelecek ve ara zam için uzlaşmaya çalışacak.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
TCMB'da yeni dönem! Gözler faiz kararını çevrildi

TCMB'da yeni dönem! Gözler faiz kararını çevrildi