ANASAYFA Ekonomi Asgari ücret belli oldu! Peki yeni asgari ücret kaç dolar ediyor?

Asgari ücret belli oldu! Peki yeni asgari ücret kaç dolar ediyor?

Milyonlarca vatandaş, asgari ücretteki ara zam oranı açıklanmışken vatandaşlar asgari ücretin kaç dolara tekabül ettiğini de merak etti. Peki yeni asgari ücret kaç dolar ediyor?
Asgari ücret belli oldu! Peki yeni asgari ücret kaç dolar ediyor?

Milyonlarca vatandaş bugün Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından açıklanan asgari ücretteki ara zam oranına ilişkin araştırmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Asgari ücretteki ara zam oranı açıklanmışken vatandaşlar asgari ücretin kaç dolara tekabül ettiğini de merak etti. Peki yeni asgari ücret kaç dolar ediyor? İşte merak edilenler...

Vatandaşlar asgari ücretteki ara zam oranının 11 bin 402 TL olarak belirlenmesiyle hemen hesaplama yapmaya başladı. Dolar kurunun son zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı şu günlerde vatandaşlar yeni asgari ücret oranının kaç Dolar ettiğini de merak etti.

İşte Türkiye'deki yeni asgari ücret maaşı ve kaç Dolar'a karşılık geldiği...

11 BİN 402 TL KAÇ DOLAR EDİYOR?

Türk lirası üzerinden yatırılan asgari maaşı, 11 bin 402 TL olarak belirlenirken bu miktar Dolar üzerinden hesaplandığında 482 Dolar'a tekabül ediyor.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında saat 11.00'ı gösterdiğinde toplandı. Yeni asgari ücretin belirlendiği toplantı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol'un katılımı ile gerçekleşti.

Milyonlarca işçi ve işveren kesimi ilgilendiren asgari ücrette ara zam oranı ise 11 bin 402 olarak belirlendi.

Asgari ücrete ilişkin araştırmalar hız kazanırken mevcut asgari ücret ise bir işçi için aylık brüt 10 bin 8 lira, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 8 bin 506 lira 80 kuruş olarak uygulanıyor.

Ayrıca Dolar kurunun her geçen gün hareketliğinin sürdürmesinden dolayı, asgari ücretin dolar kuru üzerinden hesaplandığında 482 dolara tekabül etmesi zaman içerisinde değişkenlik gösterebilir.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı asgari ücret desteğini açıkladı!