ANASAYFA Ekonomi Bakan Bilgin'den zam açıklaması

Bakan Bilgin'den zam açıklaması

Bakan Bilgin, temmuz ayında emekli ve memura yapılacak zamla ilgili, "Enflasyon ne gerçekleşirse onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda ilave zam yapacağız. Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler." dedi
Bakan Bilgin'den zam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında emekli ve memura yapılacak zamla ilgili, "Enflasyon ne gerçekleşirse onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda ilave zam yapacağız. Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, emeklilere ve memurlara temmuz ayında enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağı açıkladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Ne gerçekleşirse gerçekleşsin enflasyonun üzerinde, kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız" ifadelerini kullanan Bakan Bilgin'in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"Biz yüzde 50'nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik. 3600 ek gösterge meselesini bütün çalışanlara ve gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile ek haklara sahip oldu.

"Enflasyonun üzerinde zam geliyor"

Daha önce hiç göstergesi olmayanlara gösterge verdik. Temmuz'da yapacağımız düzenlemeyle birlikte bu rakamlar kamu çalışanlarımıza nefes aldıracak. Enflasyon diyelim ki yüzde 37-40 ne gerçekleşirse ne olursa olsun enflasyonun üzerinde kamu çalışanlarımıza zam yapacağız.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Göztepe'de devir için ön protokol imzalandı

Göztepe'de devir için ön protokol imzalandı