ANASAYFA Ekonomi Borç yapılandırma sistemi için son gün yarın!

Borç yapılandırma sistemi için son gün yarın!

Borç yapılandırma sisteminin ne zaman son bulacağı merak edilirken bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme geldi. Yapılandırma için yarın işaret edildi.
Borç yapılandırma sistemi için son gün yarın!

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırmasında süreç devam ederken alınan bilgiler neticesinde sona yaklaşıldı.

Bunun ile birlikte Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması yarın mesai bitimine kadar devam edecek.

Kamu alacaklarının yeninden yapılandırma sürecine dair detaylar belli oldu. Borç yapılandırma sistemi yarın sona erecek ve borcunu yapılandıran kişiler ise taksitli bir şekilde ödeme işlemi gerçekleştirme hakkına sahip olacak.

Bunun ile birlikte borç yapılandırma sisteminin ardından ise ilk taksit 31 Temmuz tarihinde alınacak.

Vergi, sigorta prim borcu, adli ve idari cezalar, belediyelere olan borçlar, su borçları ve öğrenim kredisi borçları ise yapılandırılacak borçlar arasında yer alıyor.

Böylelikle borcu olan kişilerin borç yapılandırma sisteminden faydalanarak daha kolay bir şekilde ödeme sağlaması amaçlanıyor. Bunun ile birlikte bu borçlara sahip olan kişilerin borçları yapılandırılıyor ve taksit taksit o kişilerden ödeme alınıyor.

Ayrıca ilk taksitim ise 31 Temmuz tarihinde alınacağına dair bilgi paylaşımı da gündeme geldi. Borcunu yapılandıran kişi 31 Temmuz tarihinde ilk taksit tutarını ödeyecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
MGM 2 Temmuz tarihi ile Ankara'nın saatlik hava durumunu açıkladı

MGM 2 Temmuz tarihi ile Ankara'nın saatlik hava durumunu açıkladı